Array

'Olimpiku' nr.1 në Kosovë (Video)

Must Read

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator...
- Advertisement -

Në aeroportin nderkombëtar” Adem Jashari” në Prishtinë kishin dalë shumë personalitete nga jeta poltike dhe sportive e Kosovës për ta pritur presidentin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Tomas Bah me bashkëpunëtorët e tij!

- Advertisement -

Delegacioni i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar u ndal për pak çaste edhe në qendër të Prishtinës, me ç’rast vizitoi shtatoren e liderit të pavarësisë së Kosovës, doktror Ibrahim Rugova si dhe shtatoren e heroit tonë kombëtar Skenderbej!

- Advertisement -

Në Presidencë pritje dhe dekoratë për kontribut të jashtëzakonshëm për pranimin e Komitetit Olimpik të Kosovës në familjne botërore sportive, Tomas Bah!
Gjermani, Bah u falenderua dhe u ndje mirë për respektin dhe për pritjen e nivelit më të lartë shtetëror!
Ndërkaq, në kryeministri u prit dhe ui përgëzua për gjith angazhimin që bëri Bah e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar për sportin e Kosovës në veçanti për Komitetin Olimpik të Kosovës!

Tomas Bah me bashkëpunëtorë do të qëndroi edhe nesër në prishtinë dhe do të ketë takime me sportistë e zyrtarë të ndryshëm të sportit e asiociacioneve të Kosovës./21 Media/

- Advertisement -

Pamje nga vizita e Tomas Bah në Prishtinë.

 

- Advertisement -

LAJME 18:30

#21LiveNews

#21LiveNews 18:30 Lajmet në gjuhën shqipe | 01.10.2020

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës publikoi pamjet e fluturimit të...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës së sotme kanë protestuar para...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator më të mirë janë gjendja...

Nxënësit e Leshnicës bojkotojnë mësimin, prindërit ankohen për objektin e vjetër të shkollës

https://youtu.be/dZiC1PUySec 40 nxënës nga Leshnica e Zhelinës kanë bojkotuar mësimin edhe pse nga ministria i kanë lejuar...

Zekiri akuzon Ademin për neglizhencë, Ademi e quan provokator kujdestar ndaj BDI-së

https://youtu.be/WCkkVyQscwo “Ministria e Arsimit e mandatit të kaluar neglizhoi përgatitjet për fillim të vitit të ri shkollor,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -