Array

OKB: Nëpër Ballkan – priten 3 mijë migrantë në ditë

Must Read

Filipçe: Nuk ka ndryshim në vendimi për kërkesën e nënave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, sot gjatë vizitës në Spitalin special për gjinekologji dhe akusheri “Nëna Terezë”...

Nuredini: 75% e gazifikimit primar është ndërtuar në perëndim të vendit dhe 90-95% në jug

Rrjeti sekondar dhe terciar për gazifikimin e vendit do të vazhdojë pas zgjidhjes së problemit me GAMA,...

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa...
- Advertisement -

Numri i imigrantëve që kalojnë nëpër vendet e Ballkanit në rrugën e tyre për në pjesën veriore të Evropës pritet të arrijë në 3 mijë në ditë, kanë parashikuar Kombet e Bashkuara.

Zëdhënësja e Komisariatit të Lartë të Kombeve të Bashkuara për Refugjatë, Melissa Fleming, tha mbrëmë se priten afro 3 mijë vetë që të kalojnë në Maqedoni çdo ditë nga Greqia, që është vendi i parë i Bashkimit Evropian, ku migrantët arrijnë nga vendet e tyre të përfshira në konflikte në Lindjen e Mesme dhe më gjërë.

- Advertisement -

“Ne nuk shohim ndonjë përfundim të fluksit të njerëzve gjatë muajve të ardhshëm”, tha zonja Fleming, duke e përmendur vazhdimin e dhunës në Siri dhe Irak dhe përkeqësimin e kushteve të refugjatëve në kampet e tejngarkuara në Turqi, Jordani dhe Liban.

Ajo ka theksuar se Gjermania dhe Suedia kanë pranuar 43% të azilkërkuesve në Bashkimin Evropian, dhe ka sugjeruar se barra do të duhej të ndahej në mënyrë më të barabartë.

- Advertisement -

Filipçe: Nuk ka ndryshim në vendimi për kërkesën e nënave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, sot gjatë vizitës në Spitalin special për gjinekologji dhe akusheri “Nëna Terezë” në Komunën e Çairit, edhe...

Nuredini: 75% e gazifikimit primar është ndërtuar në perëndim të vendit dhe 90-95% në jug

Rrjeti sekondar dhe terciar për gazifikimin e vendit do të vazhdojë pas zgjidhjes së problemit me GAMA, informoi sot Ministri i Mjedisit...

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa ishte refuzuar, dhe se ajo...

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një numër përleshjesh me forcat ruse...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -