OBSH: Nënat duhet t’i ushqejnë me gji foshnjat e tyre edhe nëse kanë Covid-19

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Nënat duhet t’i ushqejnë me gji foshnjat e tyre madje edhe nëse kanë Covid-19, deklaroi sot drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adanom Gebrejesus, sepse përfitimet e tejkalojnë rrezikun e infeksionit.

“OBSH rekomandon që nënat te të cilat ekziston dyshimi ose është konfirmuar Covid-19 të inkurajohen, si edhe të gjitha nënat tjera, të fillojnë ose të vazhdojnë me gjidhënie”, tha Tedros në konferencën për media.

- Advertisement -

Duke pasur parasysh atë që bota e shënon Javën e ngritjes së vetëdijes për gjidhënien, Tedros në kontekst të pandemisë vijuese tha se përparësitë e shumta nga ushqimi me gji për të sapolindurit dhe fëmijët dukshëm e tejkalojnë rrezikun potencial nga infeksioni me Covid-19.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -