Një pjesë e partisë INTEGRA kalon në VMRO-DPMNE

Must Read

“Monstra”, ekspertja e dheut Nikollovska ka përgatitur raport të rrejshëm

Personi ekspert, Snezhana Nikollovska, që ka bërë ekspertizën e dheut për rastin “Monstra” ka përgatitur raport të...

Presidenti slloven apelon për zgjidhje mes Shkupit dhe Sofjes, që të mos lejohet shtyrja e bisedimeve eurointegruese

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, bën thirrje që në asnjë mënyrë të mos shtyhet konferenca e parë...

Zaev: Brutaliteti i policisë është për dënim më të fuqishëm

Brutaliteti nga ana e nëpunësve të policisë ndaj qytetarëve romë, të cilin e pamë dje në në...
- Advertisement -

Një pjesë e strukturave të deritashme të partisë politike, INTEGRA sot kanë realizuar takim me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ku kanë paralajmëruar se do të kalojnë në radhët e VMRO-DPMNE-së.

Voisllav Zafirovski nga INTEGRA në konferencën e sotme për shtyp pas takimit tha se refuzojnë të punojnë dhe deklarohen si pjesë e kësaj partie që sipas tij, “punon në kushte joadekuate”.

- Advertisement -

Tha se kalojnë në VMRO-DPMNE dhe dërgoi thirrje te të gjitha partitë e orientuara djathtiste t’u bashkëngjiten.

“Prandaj dua të theksoj se të gjithë u përcaktuam të kalojmë në VMRO-DPMNE dhe prej këtu të dërgojmë thirrje deri te të gjitha ato parti politike të djathta dhe ata që nuk janë të djathta të na bashkëngjiten, të bëjmë bllok e cila do të realizojë atë ide e cila ishte e pranishme para zgjedhjeve, ndërsa ajo ishte të rrëzohet ky pushtet i cili po e turpëron Maqedoninë. Prandaj ftesa është e hapur dhe pranuam të jemi pjesë e opozitës, jo e pushtetit”, tha Zafirovski.

- Advertisement -

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski tha se ka dërguar thirrje deri te të gjitha partitë politike të cilët vlerësojnë se kjo qeveri aktuale është e gabuar dhe se kjo sjellje mafioze e qeverisë është në dëm të interesave të qytetarëve dhe shtetit dhe të bashkëngjiten në VMRO-DPMNE.

Të gjitha ato parti politike ta cilat nuk do të integrohen në VMRO-DPMNE, ndërsa do të japin mbështetje në aktivitetet e VMRO-DPMNE-së, Mickoski tha se do të jenë pjesë e këtij blloku të gjerë opozitar.

- Advertisement -
  • Tags
  • 4

“Monstra”, ekspertja e dheut Nikollovska ka përgatitur raport të rrejshëm

Personi ekspert, Snezhana Nikollovska, që ka bërë ekspertizën e dheut për rastin “Monstra” ka përgatitur raport të rrejshëm. Prokurorja...

Presidenti slloven apelon për zgjidhje mes Shkupit dhe Sofjes, që të mos lejohet shtyrja e bisedimeve eurointegruese

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, bën thirrje që në asnjë mënyrë të mos shtyhet konferenca e parë ndërqeveritare mes Maqedonisë së Veriut...

Zaev: Brutaliteti i policisë është për dënim më të fuqishëm

Brutaliteti nga ana e nëpunësve të policisë ndaj qytetarëve romë, të cilin e pamë dje në në një video në rrjetet sociale,...

Fushatë parazgjedhore e Trampit: Bajden do ta shkatërrojë Floridan, unë do ta shkatërroj virusin

Si pjesë e fushatës parazgjedhore, presidenti amerikan Donald Tramp e vizitoi Karolinën Veriore dhe Floridan, disa nga shtetet ku si rezultat i...

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse ngritët aktakuzë nga Gjykata Speciale për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se në momentin që Dhomat e Specializuara për Kosovën, përkatësisht Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve të Luftës...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -