Një i burgosur në Idrizovë pozitiv në COVID-19

Must Read

Vilian kryen testet mjekësore te Arsenali

Vilian është para shpërnguljes në Arsenal. Braziliani i cili ka braktisur Çelzin dhe është agjent i lirë...

Në mes të protestave postzgjedhore në Bjellorusi, Putini bën thirrje për integrim të ngushtë me Minskun

Presidenti rus Vladimir Putin sot deklaroi se Bjellorusia fqinje dëshiron t’i riaktivizojë planet e ngrira për integrim...

Ekspertët parashikojnë rritje të mëtejme të çmimit të arit

Çmimi i arit në fillim të muajit e kaloi pragun prej 2,000 dollarëve për unc, nivel që...

Në burgun në Idrizovë është regjistruar i burgosuri i parë pozitiv me koronavirus Kovid – 19. Krahas të infektuarit nga virusi, në izolim janë edhe dhjetë të burgosur nga qelia e tij dhe qelia pranë të cilët kanë pasur kontakt me të.

- Advertisement -

Siç informoi drejtori i burgut, Bobi Mojsovski për MIA-n, i burgosuri i cili ka qenë nga Velesi ka qenë në shtëpi për fundjavë nga 24 deri më 27 qershor dhe më 30 qershor ka lajmëruar se ka temperaturë të rritur me ç’rast i është bërë test për Kovid i cili ka rezultuar pozitiv.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

Latest News

Në mes të protestave postzgjedhore në Bjellorusi, Putini bën thirrje për integrim të ngushtë me Minskun

Presidenti rus Vladimir Putin sot deklaroi se Bjellorusia fqinje dëshiron t’i riaktivizojë planet e ngrira për integrim më të afërt me Rusinë...

Ekspertët parashikojnë rritje të mëtejme të çmimit të arit

Çmimi i arit në fillim të muajit e kaloi pragun prej 2,000 dollarëve për unc, nivel që nuk është shënuar që nga...

Sllovakia dëboi diplomatë rus për shkak spiunimit, Moska do t’i përgjigjet me masë të njëjtë

Sllovakia dëboi tre diplomatë rus për shkak dyshimit se merreshin me spiunim. Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme...

Qeveria libaneze ka dhënë dorëheqje, por protestat vazhdojnë

Protestat në Liban për shkak të shpërthimit të madh në Bejrut vazhdojnë, megjithëse pasdite qeveria e udhëhequr nga Hasan Diab dha dorëheqje.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com