Një Gjykatë në Vietnam dënoi shtatë persona të përfshirë në tregti me njerëz dhe vdekjen e 39 emigrantëve

Must Read

Autoritetet e Kosovës nuk e lejuan ministrin serb Sharçeviq të hyjë në vend

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e hodhi poshtë kërkesën e Ministrit të Arsimit të Serbisë,...

Putin dhe Makron kanë bërë thirrje për ndërprerje të përleshjeve në Nagorno-Karabah

Presidentët e Rusisë dhe Francës, Vladimir Putin dhe Emanuel Makron, biseduan për përshkallëzimin e konfliktit në rajonin...

Moti me diell dhe vranësira mesatare

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell me vranësira mesatare, në pjesët perëndimore kohë pas...
- Advertisement -

Një Gjykatë në Vietnam dënoi shtatë persona të përfshirë në tregti me njerëz dhe  vdekjen e 39 emigrantëve trupat e të cilëve u gjetën në Britani të Madhe.

Katër vietnamezë, të moshës prej 26 deri 36, janë dënuar në dy vjet e gjysmë deri në shtatë vjet e gjysmë burg për pjesëmarrje në tregti me emigrantë.

- Advertisement -

Gjykata në provincën vietnameze qendrore Ha Tin dënoi me dënim me kusht tre persona.

Trupat e 39 personave ishin gjetur më 23 tetor të vitit 2019, në një kamion që ka transportuar kontejner-frigorifer në zonën industriale në Grejs, 40 kilometra në lindje të Londrës

- Advertisement -

Në Britani të Madhe, disa persona, përfshirë edhe shoferin e maunes, janë akuzuar lidhur me rastin. Ata janë prononcuar fajtorë për vrasje nga pakujdesia.

Trembëdhjetë të tjerë janë akuzuar në Francë dhe 13 në Belgjikë. ar/

- Advertisement -

Autoritetet e Kosovës nuk e lejuan ministrin serb Sharçeviq të hyjë në vend

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e hodhi poshtë kërkesën e Ministrit të Arsimit të Serbisë, Mladen Sharçeviq për të hyrë...

Putin dhe Makron kanë bërë thirrje për ndërprerje të përleshjeve në Nagorno-Karabah

Presidentët e Rusisë dhe Francës, Vladimir Putin dhe Emanuel Makron, biseduan për përshkallëzimin e konfliktit në rajonin e diskutueshëm Nagorno-Karabah dhe u...

Moti me diell dhe vranësira mesatare

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell me vranësira mesatare, në pjesët perëndimore kohë pas kohe dukshëm i vranët me...

Gjobiten 890 persona për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse

Për mosmbajtjen e maskës janë regjistruar 890 shkelje gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e vendit. Ministria e...

Shkolla fillore në Karposh vitin shkollor e ka filluar në ambient të hapur

Nën protokolle të veçanta fillo viti shkollor 2020/2021.Kësaj herë klasat do të mbahen edhe jashtë, dhe një nga shembujt është shkolla fillore...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -