Array

Nisin garat e “play-off-it”

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Fundjava pritet të jetë e “nxehtë” për basketbollin tonë, pasi që do të nis faza e “play-off-it”.

Garat përfundimtare të këtij sezoni e që pritet të jenë dramatike, nisin me ballafaqimin ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Golden Eagle Yllit, takim ky që do të zhvillohet sonte nga ora 20:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

- Advertisement -

Kampionia në fuqi e Kosovës, në gjysmëfinale të garave shtesë vlerësohen favoritë karshi therandasve duke marr parasysh fondin e lojtarëve që i kanë në dispozicion, por edhe ngritjen e formës të cilën e kanë përjetuar në disa ndeshjet e fundit.

Ndërkohë, as Golden Eagle Ylli nuk është skuadër e cila duhet të nënçmohet nga bardhekaltrit, pasi një gjë të tillë therandasit e kanë dëshmuar gjatë fazës së rregullt të edicionit.

- Advertisement -

Ndërkaq çifti tjetër i gjysmëfinales së “play-off”-it është Peja dhe Kosova e Re Bashkimi. Edhe në këtë duel favorit konsiderohet skuadra pejanë, e cila gjatë fazës së rregullt të edicionit ka mposhtur katër herë skuadrën prizrenase. Sfida mes Pejës dhe Kosova e Re Bashkimi luhet të dielën duke filluar nga ora 19:00.

Kujtojmë se në bazë të propozicioneve të garave për edicionin 2014/15 gjysmëfinalet e “play-off”-it zhvillohen sipas formulës 1 vs 4, 2 vs 3.

- Advertisement -

Plasmanin në finale e siguron ekipi që i pari arrin 3 fitore. Gjysmëfinalet zhvillohen sipas formatit 1 – 2 – 2, që do të thotë ekipi më lartë i plasuar e ka epërsinë e terrenit vendës dhe luan si vendës në ndeshjen e parë dhe ndeshjet eventuale 4 dhe 5.

Gjysmëfinalet e “play-off”-it

Të shtunën takohen:

20:00, Sigal Prishtina – Golden Eagle Ylli

Të dielën takohen:

19:00, Peja – Kosova e Re Bashkimi

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -