Nisin bisedimet për formim të Qeverisë? TV21 mëson se LSDM dhe BDI formalisht kanë nisur negociatat

Must Read

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës....

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e...
- Advertisement -

Televizioni 21 mëson se edhe zyrtarisht kanë nisur bisedimet për formim të shumicës parlamentare mes dy partive fituese në zgjedhjet e 15 korriku, LSDM-së dhe BDI-së. Këtë informacion e konfirmojnë burime nga të dyja partitë, duke pohuar se prej sot edhe formalisht fillojnë negociatat. Kreu socialdemokrat Zoran Zaev nuk i konfirmon këto informacione, ndërsa për TV21 ripohoi se bisedimet do të nisin pasi të kthehet nga pushimi. Përgjigja e tij thotë: “Unë jam në pushim. Nuk kemi kurrfarë bisedimesh me askënd. E dinë të gjithë se pas festave të Ilindenit fillojmë me bisedimet me partitë politike potenciale për bashkëpunim të mundshëm me koalicionin e udhëhequr nga LSDM-ja. Deri atëherë nuk kemi bisedime”, deklaron Zaev.

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një numër përleshjesh me forcat ruse...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e Shëndetësisë dhe të Mjedisit Jetësor...

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore më shpesh në pjesët veriore dhe pasdite. Paradite veçanërisht...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -