Nis ndeshja, këtu mund ta ndiqni Liverpool- Manchester City

TË FUNDIT

Ka filluar të zhvillohet ndeshja mes dy gjigantëve anglezë, Liverpool dhe Manchester City, e vlefshme kjo për trofeun e Community Shield.

Vetëm Arsenali dhe Manchester United e kanë fituar trofeun e Carabao Cup më shpesh se Liverpooli (15 herë), ku fitorja e këtij të fundit ishte në vitin 2006, duke humbur më pas dy herë në penallti duke përfshirë këtu kundër Cityt në vitin 2019.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë mungesa të lojtarëve, ku për Klopp nuk do të paraqiten Alisson, Jota, Kelleher e Oxlade-Chamberlain, kurse te City mungon mbrojtësi Aymeric Laporte, përcjell KosovaPress.

Linkun për ta shikuar ndeshjen e gjeni më poshtë.

https://media.himtree.com/2022/06/these-five-sandal-trends-are-hip-right.html