Nga nesër deri të premten, reshje të përkohshme të shiut, bubullima dhe erë

Must Read

Filipçe apelon qytetarët të japin informata të sakta në anketat epidemiologjike

Ministri Filipçe rrjetit social përmes facebook apeloi deri te qytetarët që të japin informata të sakta në...

Kurti: Qeveria edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë

Qeveria e Kosovës sot ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë....

Osmani kundërshton vendimin e Qeverisë Hoti

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pas heqjes së reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar duke thënë...
- Advertisement -

Nesër, në orët e pasdites, do të ketë reshje të rrëmbyeshme të shiut lokal dhe bubullima. Do të ketë një ndryshim të madh të motit të mërkurën, kur do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil, me shumë vende me shira të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë.

Siç njoftojnë nga DPHM, mot me vranësirë, freskët dhe me erë me shi të rastit do të jetë të enjten, ndërsa nga e premtja moti do të stabilizohet.

Moti sot është me diell dhe i ngrohtë me vranësira të lehta deri të moderuara. Do të fryjë dobët
erë e moderuar kryesisht nga juglindja. Pasdite do të ketë kushte për shfaqje lokale të shiut të rrëmbyeshëm afatshkurtër dhe stuhi. Temperatura maksimale do të jetë në intervalin nga 27 deri në 34 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i nxehtë, me vranësira të vogla mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, nga drejtimi i ndryshueshëm.

  • Tags
  • 4
- Advertisement -

Latest News

Kurti: Qeveria edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë

Qeveria e Kosovës sot ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë. Lidhur me këtë ka reaguar...

Osmani kundërshton vendimin e Qeverisë Hoti

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pas heqjes së reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar duke thënë se ta quash reciprocitetin ‘pengesë’...

Qeveria Hoti heq reciprocitetin me Serbinë

Qeveria Hoti sot në mbledhjen e saj ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë. Ekzekutivi ka...

Dezinfektim në bregun e lumit Vardar

Ekipe të Qytetit të Shkupit dhe të Brigadës së zjarrfikësve sot realizuan aksion për larjen dhe dezinfektimin e bregut të lumit Vardar.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -