Në Zyrën doganore “Tabanoc” në një automjet transportues janë gjetur tetë persona

Must Read

Laboratorë lëvizës për testet Covid-19

Laboratorë të lëvizshëm në një furgon me dy punonjës, një shofer dhe një robot, që përdoret për...

Avdullah Hotin e presin edhe dy interpelanca

  Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot në ora 14:00 për të diskutuar mbi...

Sanksionohen 222 shoferë në Shkup, prej të cilëve 60 për shpejtësi të tejkaluar

Në territorin e qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 222 sanksione, përfshirë 60...

Në Zyrën doganore “Tabanoc”, efektivë të policisë nga Stacioni policor “Tabanoc” gjetën dje tetë emigrantë në pjesën e pasme të një kamioni të parkuar, pesë nga Bangladeshi, dy nga Pakistani dhe një nga Republika e Turqisë.

Nga MPB-ja njoftojnë sot se dje në orën 10.30 pas një denoncimi nga M.B. (53) nga Republika e Bosnjës dhe Hercegovinës, se ka vënë re dëmtim të një kamioni me targë të huaja, të cilën ai po e ngiste, ka ndodhur derisa ka qenë i parkuar afër vendkalimit kufitar Tabanoc, kanë kryer kontrollim të automjetit.

“Me këtë rast në pjesën e pasme të ngarkesës janë gjetur tetë emigrantë (pesë nga Bangladeshi, dy nga Pakistani dhe një nga Republika e Turqisë), të cilët thuhet se hynë në zonën e ngarkesës ndërsa automjeti ishte i parkuar”, thuhet në kumtesën e MPB-së.

Për ngjarjen është raportuar prokurori publik, ndërsa emigrantët u dorëzuan në Qendrën e transitit Tabanoc.

Laboratorë lëvizës për testet Covid-19

Laboratorë të lëvizshëm në një furgon me dy punonjës, një shofer dhe një robot, që përdoret për të kryer tamponë. Ky është...

Avdullah Hotin e presin edhe dy interpelanca

  Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot në ora 14:00 për të diskutuar mbi pikat e papërfunduara nga seancat...

Sanksionohen 222 shoferë në Shkup, prej të cilëve 60 për shpejtësi të tejkaluar

Në territorin e qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 222 sanksione, përfshirë 60 shkelje për tejkalimin e shpejtësisë...

SHKA “Xheladin Zeqiri” nga Tetova mbajti koncertin tradicional vjeshtor

Shoqëria Kulturore Artistike “Xheladin Zeqiri” nga Tetova dje mbajti një koncert tradicional vjetor vjeshtor. Për shkak të gjendjes me koronavirusin, publiku kishte...

Nëntë ditë para zgjedhjeve në SHBA, tashmë kanë votuar 59 milionë qytetarë

 Votimi i parakohshëm në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së më 3 nëntor tashmë e ka tejkaluar nivelin e shënuar katër vjet më parë,...

More Articles Like This