Në karantinë tre kryeministra të shteteve baltike pas takimit me kolegun slloven

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

Ministrat e punëve të jashtme të tre vendeve baltike prej sot janë në karantinë, sepse kolegu i tyre slloven është pozitiv ndaj koronavirusit të ri.

Anzhe logar ishte pozitiv të premten, ndërsa të enjten e përfundoi turneun në vendet baltike, ku u takua me kolegët e Letonisë, Edgars Rinkeviçus, Estonisë Urmas Reinsalu dhe Letuanisë, Linas Linkeviçius.

Disa ditë pas kthimit nga vizita në Estoni, presidenti i Polonisë, Andzhej Duda, gjithashtu është pozitiv me Kovid-19. Të hënën, në forumin investues në Talin, ku Duda lështë takuar me presidentin e Estonisë, Kersti Kajaluaid, mori pjesë edhe presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, i cili tashmë është izoluar.

TË NGJAJSHME