Në Kaliforni janë matur 54,4 gradë Celsius, temperatura më e lartë në vend

Must Read

Dimitrov takohet me Ambasadorin e Holandës Jan Kop

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Holandës...

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës.

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në...
- Advertisement -

Në Parkun kombëtare amerikan Lugina e vdekjes, që gjendet në Kaliforni, është matur temperatura më e lartë deri më tani në vend, prej madje 54,4 gradë Celsius.

Këtë temperaturë e konfirmoi edhe shërbimi meteorologjik amerikan, njofton Bi-Bi-Si.

- Advertisement -

Në ditët paraprake, e veçanërisht fundjavën e kaluar, vala e të ngrohtit e goditi bregun perëndimor amerikan, ndërsa temperaturat e larta, gjithashtu, kontribuuan për ndërprerjen e energjisë elektrike në disa pjesë, sepse elektranat nuk kanë funksionuar siç duhet.

Paraprakisht, temperatura më e lartë ishte 54 gradë dhe është matur edhe në Luginën e vdekjes në vitin 2013. fb/

- Advertisement -

Dimitrov takohet me Ambasadorin e Holandës Jan Kop

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Holandës në vend, Dirk Jan Kop,...

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës. Shkarkimi i...

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin...

Afganistan, sekuestrohen 4 tonë nitrat natriumi

Policia në Afganistan ka sekuestruar katër tonë nitrat natriumi, një kimikat që mund të përdoret për të prodhuar eksploziv, që është një...

Aprovohet projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç

Zv/ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi për TV21 ka deklaruar se është aprovuar projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -