Në Gjermani është duke u zbatuar hetim për 30.000 të dyshuar për pedofili

Must Read

UNSHM me ultimatum deri te Carovska dhe Filipçe: Nëse nga nëntori nuk kthehemi në shkolla, radikalizohemi

Blendi Hodai, kryetar i UNSHM tha se institucionet shtetërore dhe Qeveria nuk ka pranuar kërkesën kryesore të...

Osmani: Konferenca e parë ndërqeveritare në dhjetor

Në intervistën për Agjencinë Evropa, të dhënë gjatë vizitës së tij në Bruksel, ministri i Punëve të...

SHBA: Rusia dhe Kina veprojnë në mënyrë aktive në Ballkan

Rusia dhe Kina janë aktive si forca të jashtme në Ballkan dhe vizita e sekretarit të shtetit...
- Advertisement -

Gjyqësia gjermane është duke bërë hetime për 30.000 persona të dyshuar për pedofili në pjesën perëndimore të vendit, kumtuan sot autoritetet lokale.

“Dëshirojmë t’i tërheqim nga anonimiteti i Internetit autorët të cilët abuzojnë me fëmijët dhe ata të cilët i mbështesin”, deklaroi ministri i Drejtësisë për rajonin Uestfalia e Rajnës Veriore, Piter Bisenbah.

- Advertisement -

Në aferën që shpërtheu vjeshtën e kaluar në qytetin Bergish Gladbah deri më tani të dyshuar janë 70 persona. Të dyshuarit me vite kanë abuzuar dhe kanë keqpërdorur fëmijë ndërsa filmimet i kanë ndarë me grupe në Internet.

Deri më tani janë zbuluar më shumë grupe me na më shumë mijë anëtarë./MIA

- Advertisement -

UNSHM me ultimatum deri te Carovska dhe Filipçe: Nëse nga nëntori nuk kthehemi në shkolla, radikalizohemi

Blendi Hodai, kryetar i UNSHM tha se institucionet shtetërore dhe Qeveria nuk ka pranuar kërkesën kryesore të tyren për mësim të kombinuar...

Osmani: Konferenca e parë ndërqeveritare në dhjetor

Në intervistën për Agjencinë Evropa, të dhënë gjatë vizitës së tij në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, deklaroi se...

SHBA: Rusia dhe Kina veprojnë në mënyrë aktive në Ballkan

Rusia dhe Kina janë aktive si forca të jashtme në Ballkan dhe vizita e sekretarit të shtetit Majkëll Pompeo është mënyrë për...

Shqipëri, gjendet i vdekur në rrugë një 66-vjeçar

Policia e Shqipërisë ka njoftuar se një 66-vjeçar është gjetur i vdekur në rrugë në qytetin e Durrësit. Tutje Policia ka thënë...

Sanksionohen 374 shoferë në Shkup, nga të cilët 92 për tejkalimin e shpejtësisë

Gjatë ditës së djeshme në kuadër të masave të përforcuara të kontrollit në fushën e komunikacionit në territorin e Qytetit të Shkupit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -