Navalni zgjohet nga koma artificiale

Must Read

Bytyqi u apeloi kolegëve të tij funksionarë: Të marrin fund diskutimet për dygjuhësinë në kompanitë private

https://youtu.be/9OEaJSaTFQ0 Zv/kryeministri për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi apeloi që të marrin fund...

Rrallë kush riparon këpucët, zanati i këpucëtarisë në Kërçovë drejt zhdukjes

https://youtu.be/wCl-H-CXyY8 Këpucëtari Asan Kanzo herët në mëngjes hapi punëtorinë e tij dhe...

9.500 emigrantë vendosen në kampin e përkohshëm në Lezbos

Për momentin i kemi 9.500 njerëz në kampin e ri, zyrtarisht 2.000 janë jashtë kampit dhe rreth...
- Advertisement -

Opozitari rus Aleksej Navalni doli nga koma artificiale dhe në “faza” do nxirret nga aparati për frymëmarrje artificiale, bëri të ditur sot spitali i Berlinit.

Navalni, i cili u helmua me agens neurotoksik të llojit Noviçek “reagon kur i flasin”, informoi spitali në të cilin është shtrirë opozitari rus nga 22 gushti.

- Advertisement -

“Gjendja e tij shëndetësore…është përmirësuar”, theksojnë nga spitali, por gjithashtu shtojnë se “nuk përjashtohen” pasojat afatgjata nga “ajo që është helmuar rëndë”, transmeton Beta.

Sipas Qeverisë gjermane, Navalni “pa mëdyshje” është helmuar me agens nervor të llojit Noviçek, substancë e njohur nga koha e Bashkimit Sovjetik, e cila është përdorë për qëllime ushtarake.

- Advertisement -

Berlini dhe vendet e tjera perëndimore i akuzojnë autoritetet ruse për helmim dhe kërkojnë shpjegim.

Kancelarja gjermane Angela Merkeli nuk e përjashton pasoja sipas projektit për gazsjellësin “Rrjedha Veriore 2” nëse Moska nuk i siguron përgjigjet e pritura për helmimin e opozitarit rus Aleksej Navalnit, deklaroi sot zëdhënësi i saj.

- Advertisement -

Rusia i bën vërejtje Berlinit për “shtyrjen e procesit hetimor që e kërkon” dhe për dorëzimin e vetëm të një pjese të rastit.

Prokuroria ruse dhe policia i kanë filluar hetimet e tyre në ditën e parë të hospitalizimit të liderit opozitar rus Aleksej Navalnit në Omsk më 20 gusht, ndërsa prokuroria ruse ka kërkuar nga Gjermania të publikojë informacione për ekzaminimet  mjekësore të blogerit rus dhe diagnozat paraprake.

- Advertisement -
  • Tags
  • 4

Bytyqi u apeloi kolegëve të tij funksionarë: Të marrin fund diskutimet për dygjuhësinë në kompanitë private

https://youtu.be/9OEaJSaTFQ0 Zv/kryeministri për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi apeloi që të marrin fund diskutimet për vendosjen e dygjuhësisë...

Rrallë kush riparon këpucët, zanati i këpucëtarisë në Kërçovë drejt zhdukjes

https://youtu.be/wCl-H-CXyY8 Këpucëtari Asan Kanzo herët në mëngjes hapi punëtorinë e tij dhe filloi të riparonte këpucët që...

9.500 emigrantë vendosen në kampin e përkohshëm në Lezbos

Për momentin i kemi 9.500 njerëz në kampin e ri, zyrtarisht 2.000 janë jashtë kampit dhe rreth një mijë njerëz do të...

Pendarovski: Siguria në vend është stabile, Maqedonia do të vendos 5G, por sipas protokolleve të Aleancës

Po ndiqen të gjithë situatat të cilat mund të shkaktojnë probleme serioze, posaçërisht vala e re e emigrantëve, është konkluzioni i Këshillit...

Françesko Toti do të kthehet te Roma

Françesko Toti do të kthehet në klubin e zemrës së tij, Roma, shktuan “Koriere delo Sport”. Sipas informatave, Toti...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -