Array

Mustafa me Lunacek për liberalizimin e vizave

Must Read

Rama e fshiu shkrimin për Leshnicën, thotë u gabua fotografia

Në profilin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama nuk qëndron më fotografia e Leshnicës së Malit Sharr...

Pasqyrë ditore për gjendjen me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri deri tani janë infektuar 33,683,835...

Ku ngecin punët për ndërtimin e poliklinikës në Butel?

Kryetari i Komunës së Butelit, Velimir Smilevski, në emisionin "10Minuta" në TV21, tha se për ndërtimin e...
- Advertisement -

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti sot në takim europarlamentaren Ulrike Lunacek, në bisedë me të cilën ka theksuar përkushtimin e fuqishëm të Qeverisë së Kosovës në proceset eurointegruese, njoftoi kabineti i kryeministrit.

Kryeministri Mustafa, thuhet në komunikatë, e ka njoftuar Lunacek për progresin e vazhdueshëm që po arrihet në Kosovë, duke theksuar prioritetet e Qeverisë së Kosovës, që kanë për qëllim zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik, punësimin dhe mirëqenien, sundimin e ligjit dhe shtetin ligjor, luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, agjendën evropiane, reformat thelbësore në arsim dhe në shëndetësinë bashkëkohore.

- Advertisement -

Kryeministri ka veçuar rëndësinë që ka për Kosovën nënshkrimi i Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit dhe nevojën për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Europarlamentarja Lunacek ka vlerësuar progresin në Kosovë, duke shprehur përkrahjen e saj të mëtutjeshme për Kosovën.

Mustafa dhe Lunacek kanë biseduan edhe për proceset që lidhen me njohjen e Kosovës nga 5 vendet e mbetura të BE-së, përafrimin e Kosovës me ligjet dhe me standardet e BE-së, si dhe tema të tjera të rëndësishme./21 Media/

- Advertisement -

Rama e fshiu shkrimin për Leshnicën, thotë u gabua fotografia

Në profilin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama nuk qëndron më fotografia e Leshnicës së Malit Sharr ku ai e paraqiti si...

Pasqyrë ditore për gjendjen me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri deri tani janë infektuar 33,683,835 persona. Nga pasojat nga Kovid-19...

Ku ngecin punët për ndërtimin e poliklinikës në Butel?

Kryetari i Komunës së Butelit, Velimir Smilevski, në emisionin "10Minuta" në TV21, tha se për ndërtimin e poliklinikës punët kanë ngecur në...

Kërçovë, mësimi online do të bojkotohet, Carovska: Bojkoti nuk na sjell të mira

Këshillat e prindërve në shkollat e Kërçovës kanë vendosur të bojkotojnë mësimin online. Prindërit janë ngritur në këmbë pas...

1 vit nga premtimi për shkollën në Idrizovë, Georgievski dhe Carovska bashkë, por të pakoordinuar

https://youtu.be/eZaNbYhFj8g Entuziazëm, shpresë. Kështu u ndien banorët e lagjes Idrizovë një vit më parë,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -