Murinjo: Dëm që nuk ka akoma ndeshje, tashmë dukemi si ekip nga top 4-shi

Must Read

Nëse të gjitha partitë shqiptare do të jenë në qeveri, Arjanit Hoxha do të lobojë që “Besa” të kalojë në opozitë

Nëse të gjitha partitë shqiptare hyjnë në Qeveri, atëherë Lëvizja BESA do të dalë në opozitë. Kështu...

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh, ...

Sprinti i Totenhemit deri në katër më të mirët filloi tejet vonë, pranoi menaxheri i ekipit Zhoze Murinjo, pasi që i lavdëroi lojtarët e tij për formën e tyre pas vazhdimit të kampionatit anglez.

- Advertisement -

Ekipi nga Londra ka fituar pesë nga tetë ndeshjet e fundit dhe u ngritën në vendin e shtatë në plasman, një pikë prapa Vulverhempton dhe pesë parapa Çellsit, i cili për momentin e kapë kuotën e fundit për turneun më prestigjioz të klubeve. Totenhemi mund të sigurojë vend në Ligën e Evropës me fitore kundër Kristall Pallas sot apo humbje të ujqërve kundër Çellsit.

“Për ne ndeshja me Pallas është barazh për Evropën, kështu që është shumë me rëndësi. Finalja e madhe në të cilën të gjithë duhet të fokusohemi. Ne jemi në formë të mirë dhe më vjen keq që nuk kemi akoma ndeshje deri në fund të sezonit. Për momentin luajmë mirë, nuk kemi të lënduar dhe dukemi si ekip nga top 4. Kur jemi në gjendje të tillë, ne jemi ekip shumë i mirë. Shpresoj se do ta dëshmojmë këtë sezonin e ardhshëm”, theksoi Murinjo për ueb-faqen e klubit.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

Latest News

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të territorit të Kosovës në fshatin...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh,  nga fillimi i pandemisë  më...

Edhe në Itali vatër e re e virusit korona pas kthimit të disa tinejxherëve nga Kroacia

Dy vajza 18-vjeçare janë kthyer në qytetin italian Padova të infektuara me virusin korona pas pushimit veror në Kroaci, për çka 24...

Në SHBA, në korrik të sapopunësuar vetëm 1,8 milion, më pak nga shifrat e majit dhe qershorit

Ekonomia e SHBA-së në korrik ka hapur 1,8 milion vende pune, që është regres sipas treguesve  të muajve maj dhe qershor dhe ...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com