Muhamed Zekiri për TV21: Unë e nënshkrova iniciativën për thirrje të seancës së Kuvendit

Must Read

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak...
- Advertisement -

Deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri për TV 21 ka deklaruar se e ka nënshkruar iniciativën për thirrje të seancës së Kuvendit të Maqedonisë së Veriut.

“Sot e kam nënshkruar iniciativën për thirrje të seancës urgjente të Kuvendit. Qëllimi ynë është të bëjmë edhe një përpjekje për të thirr seancë në të cilët do të verifikohet vendimi i presidentit Pendarovski, por edhe të jetë në funksion të nevojës eventuale në të ardhmen që sërish të shpallet gjendje e jashtëzakonshme”, tha Zekiri.

Nënshkrime të iniciativës kanë dhënë edhe deputetët tjerë të LSDM-së.

Siç njoftoi paraprakisht për TV21, kryeparlamentari Talat Xhaferi iniciativa ende nuk ka arritur te ai. Në momentin që do të arrijë, do ta shqyrtojë dhe do të sjellë vendim.

  • Tags
  • 2
- Advertisement -

Latest News

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...

“Nëse shkëputet lidhja, bie nga provimi”, studentët ankohen për provimet online

https://www.youtube.com/watch?v=dWgw6toP8dg&feature=youtu.be Nga shtëpia me kompjuterë dhe laptopë personal, kështu do t’i realizojnë provimet studentët e Universitetit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -