MPPS: Sot fillon pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale dhe të fëmijëve për shfrytëzuesit me kartela, nga e hëna në sportelet e bankave

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Për shfrytëzuesit me kartelë debiti prej sot do të fillojë pagesa e të drejtave në para nga mbrojtja sociale dhe të fëmijëve për muajin qershor, ndërsa nga e hëna për shfrytëzuesit të cilët mjetet i marrin në ekspoziturat dhe filialet e bankave, informojnë nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale (MPPS) dhe theksojnë se edhe këtë muaj do të kryejnë pagesë në faza për ndihmën e garantuar minimale, kompensim për shkak të aftësive të kufizuara, kompensim për ndihmë dhe kujdes nga personi tjetër, kompensim të pagës për orar të shkurtuar të punës, shtesë për strehim dhe kompensim të përhershëm.

“Pagesa do të zbatohet në tre grupe në të gjitha filialet dhe ekspoziturat e hapura e bankave, në pajtim me orarin e konfirmuar sipas orarit, sipas shkronjës së parë të mbiemrit edhe të të hënën më 6 korrik për A, B.V. G. D. GJ, E, ZH, Z, X, të martën 7 korrik për I, J, K, L, LL, M, N, NJ, O dhe të mërkurën 8 korrik për P. R. S. T. Q, U, F, C, Ç, XH, SH”, kumtoi MPPS.

- Advertisement -

Shfrytëzuesit të cilët kanë kartelë debiti lidhur me llogarinë e transaksionit në të cilën paguhen të drejtat nga mbrojtja sociale dhe e fëmijëve, nga MPPS-ja, prej sot do të mund t’i marrin në bankomate.

Theksojnë që të gjithë të cilët do të marrin para nga bankomatet ose nga filialet dhe ekspoziturat e bankave, janë të obliguar të mbajnë maskë mbrojtëse dhe distancë fizike prej dy metrave./MIA

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -