Moti do të jetë me vranësira, pasdite do të fillojnë të reshura të shiut

TË FUNDIT

Përdorimet e niseshtes së misrit jashtë kuzhinës

Niseshteja e misrit mund të jetë një ndër përbërësit kryesorë të kuzhinës suaj, por ajo që nuk dinit është...

Zejdi apel kryeministrit, të lirohen të pafajshmit në burgje. Ademi i thotë se po bën politikë

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, nëpërmjet emisioni Click Plus i bëri apel kryeministrit Zaev që të lirohen të pafajshmit...

Zejdi: Në protestën për Monstrën policisë i mungonin vetëm tanket

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA nëpërmjet Click Plus komentoi edhe protestat e së premtes për rastin “Monstra”. Rexhepi tha...

Zejdi: Me votëbesimin e sotëm të Qeverisë, Zaev-Ahmeti dëshmuan se kanë kompleks për shumicën jostabile!

Pak para votimit të votëbesimit të Qeverisë, opozita braktis Kuvendin. Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, në Click Plus, tha...

Shumica parlamentare është stabile – thotë në Click Plus deputeti Arbër Ademi

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në Click Plus, komentoi edhe votëbesimin e Qeverisë e cila ishte kërkesë e kryeministrit...

Moti në vend paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa pasdite, duke filluar nga perëndimi, do të fillojnë të reshura të shiut, në male borë.

Në orët e mbrëmjes të reshurat do të intensifikohen, posaçërisht në pjesët perëndimore, ku në disa vende do të jenë të mëdha dhe të përcjellura me erë të fuqishme jugperëndimore. Në male shtresa e borës do të rritet në mënyrë të konsiderueshme.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej zero deri 6 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 8 deri 14 gardë Celsius.

Në Shkup, kryesisht mot me vranësira. Pasdite do të ketë të reshura të shiut dhe do të fryjë erë e matur deri e përforcuar jugpore.

Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 10 gradë Ceklsius.

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga e hëna nga fundi i ditës, reshjet do të kthehen në borë edhe në disa vende më të larta. Të martën dhe të mërkurën, do të mbizotërojë moti i ftohtë me erë të fortë veriore dhe reshje të përkohshme, kryesisht me borë.

TË NGJAJSHME