Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla

Must Read

Osmani: Ka dallime me Bullgarinë në pritshmëritë nga marrëveshja

Bujar Osmani, Ministri i Punëve të Jashtme, në konferencën e sotme për media tha se ka dallime...

Laboratorë lëvizës për testet Covid-19

Laboratorë të lëvizshëm në një furgon me dy punonjës, një shofer dhe një robot, që përdoret për...

Avdullah Hotin e presin edhe dy interpelanca

  Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot në ora 14:00 për të diskutuar mbi...

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare, më e theksuar në pjesët perëndimore ku do të ketë kushte të paraqitjes të shiut të kohëpaskohshëm. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar e përkohshme nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 2 deri në 12, ndërsa ajo e ditës prej 15 deri në 22 gradë Celsius.

Në Shkup, moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 6 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 19 gradë.

Pason periudhë e motit të qëndrueshëm. Mëngjeset do të jenë më të ftohta, ndërsa temperatura ditore do të shënojë rritje të butë. Në mëngjes nëpër lugina gjatë mesjavës do të ketë kushte të paraqitjes së mjegullës.

  • Tags
  • 5

Osmani: Ka dallime me Bullgarinë në pritshmëritë nga marrëveshja

Bujar Osmani, Ministri i Punëve të Jashtme, në konferencën e sotme për media tha se ka dallime midis Maqedonisë dhe Bullgarisë në...

Laboratorë lëvizës për testet Covid-19

Laboratorë të lëvizshëm në një furgon me dy punonjës, një shofer dhe një robot, që përdoret për të kryer tamponë. Ky është...

Avdullah Hotin e presin edhe dy interpelanca

  Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot në ora 14:00 për të diskutuar mbi pikat e papërfunduara nga seancat...

Sanksionohen 222 shoferë në Shkup, prej të cilëve 60 për shpejtësi të tejkaluar

Në territorin e qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 222 sanksione, përfshirë 60 shkelje për tejkalimin e shpejtësisë...

SHKA “Xheladin Zeqiri” nga Tetova mbajti koncertin tradicional vjeshtor

Shoqëria Kulturore Artistike “Xheladin Zeqiri” nga Tetova dje mbajti një koncert tradicional vjetor vjeshtor. Për shkak të gjendjes me koronavirusin, publiku kishte...

More Articles Like This