Mot me vranësira të ndryshueshme dhe i ngrohtë

Must Read

Zaev: Mu për shkak të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve “zgjedhjet janë zgjidhje”

Pesë korriku është dita e zgjedhjeve, deklaroi sot lideri i LSDM-sl Zoran Zaev, sipas të cilit, deri...

Ndihmë nga Qeveria për transmetuesit për përballje me pasojat nga kriza e shkaktuar nga Kovid-19

Qeveria siguroi ndihmë për transmetuesit meqëllim të përballjes me krizën e shkaktuar nga Kovid-19. Do të paguhen...

Faza e pestë e zbutjes së masave në Greqi – hapja e sezonit turistik, shkollave, kinemave

Më pak se një muaj pas përfundimit të karantinës, faza e pestë e zbutjes së masave kufizuese...

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, kryesisht nga drejtimi juglindor. Në orët e pasdites do të jetë jostabil me kushte lokale të reshjeve të shiut, bubullima dhe kushte të paraqitjes së izoluar të breshrit.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 26 deri 31 gradë Celsius. UV=7.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira mesatare dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, kryesisht nga drejtimi jugor. Në orët e pasdites do të ketë kushte për jostabilitet me shira të rrëmbyeshëm dhe paraqitje të bubullimës.

Temperatura minimale do të zbret deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 30 gradë Celsius.

Ndryshim i motit pritet të mërkurën, kur do të jetë mot i ndryshueshëm dhe jostabil në më shumë vende me shira të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Lokalisht do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të breshrit. Mot me vranësira, më freskët dhe erë me kushte shiu të kohëpaskohshëm do të jetë të enjten. Nga e premtja do të ketë stabilizim të motit.

  • Tags
  • 3
- Advertisement -

Latest News

Ndihmë nga Qeveria për transmetuesit për përballje me pasojat nga kriza e shkaktuar nga Kovid-19

Qeveria siguroi ndihmë për transmetuesit meqëllim të përballjes me krizën e shkaktuar nga Kovid-19. Do të paguhen borxhet e tyre të shkaktuara...

Faza e pestë e zbutjes së masave në Greqi – hapja e sezonit turistik, shkollave, kinemave

Më pak se një muaj pas përfundimit të karantinës, faza e pestë e zbutjes së masave kufizuese dhe kthimit gradual të “normalitetit...

Në rajonin e Tetovës 86 gjoba nga 20 euro për mosbartje të maskës

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikës së Sektorit të Punëve të Brendshme Tetovë, 86 persona në rajonin e Tetovës kanë marrë...

Në aksidentin në Nepal, 12 të vdekur dhe 21 të lënduar

Një furgon i mbushur me njerëz u përplas në kamion të parkuar në autostradë në jug të Nepalit, me çka vdiqën 12...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -