Mladen Grujiçiq fitues i zgjedhjeve në Srebrenicë

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Kandidati i koalicionit “Së bashku për Srebrenicën” për kryetar komune, Mladen Grujiçiq, fitoi 5,189 vota ose 67,22 përqind të votave në zgjedhjet e djeshme lokale, kumtoi kryetari i QKZ-së Zheljko Bakalar.

Sipas rezultateve të para, kandidati i koalicionit “Adresa ime është Srebrenica”, Alija Tabakoviq, fitoi 2,433 vota ose 31,70 përqind, transmeton portali RTRS.

Votat i përfshijnë edhe rezultatet nga vendvotimet ku zgjedhjet nuk janë përsëritur.

TË NGJAJSHME