Ministria e Shëndetësisë deklarohet për protokollet arsimore

Must Read

Gjenden 28 emigrantë në dy lokacione në Kumanovë

Ministria e Punëve të Brendshme, informoi se sot herët në mëngjes, në aksione të ndara në fshatrat...

Under nga Roma tranferohet në Leicester

Skuadra angleze po përforcojnë radhët e tyre për sezonin e ri. Leicester City...

Nesër merret vendim për qëndrimin ditor në shkolla

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse nesër në mëngjesin do të takohet që ta shqyrtojë mundësinë për vendosjen e...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë mëngjesit të sotëm është realizuar takim në Komisionin për sëmundje ngjitëse me përfaqësues të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, ku u diskutua për protokollet shëndetësore për realizim të mësimit, si dhe fillimin e mundshëm të mësimit nga 1 shtatori.

“Komisioni për sëmundje ngjitëse i ka përgatitur masat për mbrojtje dhe protokollet e nevojshme që duhet të zbatohen për mbrojtje të fëmijëve dhe arsimtarëve gjatë procesit arsimor, sërish vendimi final për fillim të vitit shkollor dhe mënyrës së realizimit të mësimit është në kompetencë të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencë. Bisedimet do të vazhdojnë nesër”, thanë nga Ministria e Shëndetësisë.

- Advertisement -

Përndryshe, sot konsiderohej se është afati përfundimtar për miratim të protokolleve, pasi më 1 shtator u paralajmërua se do të fillojë viti shkollor./TV21

Arbër Ademi shërohet nga Covid-19, u rikthehet aktiviteteve si ministër

- Advertisement -

Gjenden 28 emigrantë në dy lokacione në Kumanovë

Ministria e Punëve të Brendshme, informoi se sot herët në mëngjes, në aksione të ndara në fshatrat Vaksincë dhe Llojan të Kumanovës...

Under nga Roma tranferohet në Leicester

Skuadra angleze po përforcojnë radhët e tyre për sezonin e ri. Leicester City kanë konfirmuar transferimin e talentit...

Nesër merret vendim për qëndrimin ditor në shkolla

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse nesër në mëngjesin do të takohet që ta shqyrtojë mundësinë për vendosjen e qëndrimit ditor në shkolla, ndërsa...

Në Moskë më shumë se 60.000 vullnetarë për vaksinën ruse

Më shumë se 60.000 njerëz  u paraqitën vullnetarisht të marrin pjesë në testimin e vaksinës ruse kundër Kovid-19 në Moskë, deklaroi sot...

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë tejkaloi 31 milion

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë, sipas ueb faqes  Uorldometer (Worldometer), tejkaloi 31 milion. SHBA  është më...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -