Arbër Ademi shërohet nga Covid-19, u rikthehet aktiviteteve si ministër

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Ministri i Arsimit dhe Shkencës në largim, Arbër Ademi ka njoftuar se është shëruar nga virusi Covid-19 dhe se prej sot do t’u rikthehet aktiviteteve në Ministri.

“Sfida me Covid-19 mbaroi, përfundimisht! Pas dy testimeve të njëpasnjëshme ku rezultova negativ, prej nesër i kthehem aktiviteteve dhe shumë punëve që na presin. Ju porosis të keni kujdes, të mbani maska dhe distancën. Faleminderit nga zemra për kujdesin që keni treguar, me ju e kisha shumë më të lehtë!”, shkroi Ademi në faqen zyrtare të tij në “Fejsbuk”.

Sfida me Covid-19 mbaroi, përfundimisht!Pas dy testimeve të njëpasnjëshme ku rezultova negativ, prej nesër i kthehem…

Gepostet von Arbër Ademi am Sonntag, 9. August 2020
- Advertisement -

Për shkak të izolimit nga Covid-19, Ademi nuk ka qenë aktiv si ministër, por në një brifing online që u mbajt ditën e premte, njoftoi se këto ditë priten të sillen protokollet arsimore me të cilat parashihet saktë se si dhe në çfarë forme do të zhvillohet procesi arsimor nga 1 shtatori. /TV21

Sipas paralajmërimeve, procesi arsimor do të zhvillohet në tre forma:

  • me prani fizike – nxënësit dhe mësimdhënësit do të mbajnë maskë dhe do ta ruajnë distancën fizike
  • e kombinuar – në rast se klasa ka më shumë se 15 nxënës, ndahet në dy grupe. Njëri grup do të mësojë në shkollë, tjetri nga shtëpia. Grupet do të bëjnë rotacion çdo një apo dy javë.
  • online – për nxënësit me sëmundje kronike dhe në vendet që do të ketë numër të lartë të të infektuarve nga Covid-19.
- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -