Mikonos dhe Halkidiki prej sot nën masa restriktive

Must Read

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan...
- Advertisement -

Sot nga ora 6 e mëngjesit në Halkidiki dhe në ishullin Mikonos hynë në fuqi masat e reja të jashtëzakonshme restriktive, që i ka miratuar Qeveria greke për parandalimin e përhapjes shtesë të koronavirusit, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Sipas vendimit ministror të publikuar në gazetën zyrtare të Greqisë, deri më 31 gush të vitit 2020, maska është e obligueshme edhe në sipërfaqe të hapura edhe në të mbyllura, anulohen të gjitha ngjarjet dhe manifestimet, ndërsa nëpër kafene, restorante dhe të ngjashme, lejohen më së shumti katër persona në një tavolinë.

- Advertisement -

Masat e ngjashme restriktive janë në fuqi të ishujve Paros, Andiparos dhe Poros.

Në Mikonos dhe Halkidiki, si dhe në 16 rajone të tjera grek dhe objekte hotilerike, kafene dhe të ngjashme është ndaluar të punojnë nga mesnata deri në orën 7 të mëngjesit. 

- Advertisement -

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...

Dislokimi i bastoreve, Besimi premton Projekt/Ligj të ri

https://youtu.be/0o3WxJSWFE4 Problemi me dislokimin e bastoreve mbetet akoma i pazgjidhur. Ndonëse janë dhënë shumë premtime, pikat e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -