Mick Schumacher e voziti Ferrarin me të cilin babai i tij e fitoi titullin në vitin 2004

Must Read

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse ngritët aktakuzë nga Gjykata Speciale për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se në momentin që Dhomat e Specializuara për Kosovën, përkatësisht Gjykata...

Drosten: Pandemia në të vërtetë do të fillojë tani

Epidemiologu kryesor gjerman Kristian Drosten, në një fjalim në Konferencën botërore të shëndetit në Berlin, paralajmëroi për...

Nikollovski: Më nuk jemi pjesë e shteteve të pakënaqshme në nivel global sa i përket korrupsionit

Maqedonia e Veriut ka arritur progres të rëndësishëm dhe thelbësor në pjesën e luftës kundër korrupsionit me...
- Advertisement -

Ferrari e ka festuar garën e 1.000 në Formula 1 duke i kërkuar Mick Schumacherit që ta voziste bolidin e babait të tij, Michael, me të cilin e fitoi titullin e botës në vitin 2004.

Ylli i Formula 2 e nderoi babanë e tij legjendar duke e drejtuar Ferrarin e tij përgjatë pistës së Mugellos para fillimit të garës për Çmimin e Madh të Italisë në Toskanë.

- Advertisement -

I veshur me simbolet e kuqe të skuderisë italiane, Mick e voziti bolidin me të cilin në Kampionatin Botëror të vitit 2004, Michael Schumacher kishte fituar 13 nga 20 garat e atij sezoni.

“Ka qenë ëndërr e kamotshme për mua që ta vozis këtë veturë. E kam vozitur bolidin në Hockenheim në vitin e kaluar, por ta vozisja në Mugello në kushte pa shi, ka qenë një nder absolut”, ka thënë Mick pasi e përfundoi vozitjen.

- Advertisement -

Ndryshe, Schumacher vazhdon të luftojë për jetën e tij pas aksidentit të tmerrshëm që e pësoi duke skijuar para shtatë vitesh.

Michael ka pësuar një lëndim trunor në dhjetor 2013 kur e gishte goditur kokën në gur në Alpet Franceze. Ai ka qëndruar një kohë të gjatë në koma, ndërsa tash thuhet se është zgjuar, edhe pse nuk ka shumë informacion për gjendjen e tij shëndetësore. /Telegrafi/

- Advertisement -

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse ngritët aktakuzë nga Gjykata Speciale për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se në momentin që Dhomat e Specializuara për Kosovën, përkatësisht Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve të Luftës...

Drosten: Pandemia në të vërtetë do të fillojë tani

Epidemiologu kryesor gjerman Kristian Drosten, në një fjalim në Konferencën botërore të shëndetit në Berlin, paralajmëroi për kremtimin e parakohshëm të suksesit...

Nikollovski: Më nuk jemi pjesë e shteteve të pakënaqshme në nivel global sa i përket korrupsionit

Maqedonia e Veriut ka arritur progres të rëndësishëm dhe thelbësor në pjesën e luftës kundër korrupsionit me çka më nuk është në...

Lavrov: “Rrjedha Veriore 2” u bë çështje nderi për Gjermaninë

Ndërtimi i gazsjellësit “Rrjedha Veriore 2” u bë çështje nderi për Gjermaninë, deklaroi shefi i diplomacisë ruse, Sergej Lavrov.

SHBA-ja, Rusia dhe Kina shkëmbyen akuza për pandeminë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së KB-së, Kina, SHBA-ja dhe Rusia ndërmjet vete shkëmbyen akuza se e kanë politizuar pandeminë e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -