Meksikë: Janë gjetur mbi 50 trupa të varrosur në fshehtësi, dhjetëra janë gra

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

Mbetjet e 59 trupave të njerëzve janë zbuluar në varrezat masive në shtetin meksikan Guanahuato, ku është regjistruar  shkallë e lartë e vrasjes  pas luftës mes narko-grupeve.

“Së paku dhjetëra trupa  janë gra, ndërsa shumica e mbetjeve u përkasin  shumë njerëzve të rinj, madje edhe adoleshentë”, deklaroi Karla Kuintana, drejtoreshë e Komisionit hetues kombëtar meksikan.

Ajo theksoi se  kompetentët i kanë informuar familjet e personave të zhdukur, të cilët hetojnë pas familjarëve, duke shtuar se  hetimi do të vazhdojë derisa nuk konfirmohen rrethanat.

Nga janari deri në gusht të këtij viti në Guanahuato janë kryer 2.250 vrasje, që është 25 për qind më shumë se sa në periudhën e njëjtë të vitit 2019./MIA

TË NGJAJSHME