Mbyllet baras pjesa e parë mes Barçës e Realit

TË FUNDIT

Ka përfunduar baras pjesa e parë e ndeshjes gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit.

Pas 45 minutave lojë në duelin që po luhet në Arabinë Saudite, rezultati është 1:1.

Reali kaloi në epërsi me anë të brazilianit Vinicius Junior (25’) ndërsa Luuk de Jong (43’) e barazoi rezultatin për Barcelonën.