Mbi 919 mijë të vdekur nga Covid-19 në të gjithë botën

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Numri i përgjithshëm i njerëzve të infektuar me koronavirus në botë ka shkuar mbi 28 milionë.

Sipas të dhënave nga Worldometers më shumë se 919 mijë persona kanë vdekur nga Covid-19 në gjithë botën.

- Advertisement -

Numri më i lartë i vdekjeve është regjistruar në Shtetet e Bashkuara me 197 mijë e 421 viktima teksa nga fillimi i pandemisë janë infektuar 6 milionë e 636 mijë e 247 persona, transmeton tv21.tv

Në vendin e dytë për nga numri i të infektuarve radhitet India me 4 milionë e 659 mijë e 984 dhe 77 mijë e 506 të vdekur. Brazili rradhitet në vendin e tretë me 130 mijë e 474 viktima dhe 4 milionë e 283 mijë e 978 të infektua.

- Advertisement -

Kujtojmë se në gjithë botën janë infektuar 28 milionë e 659 mijë e 727 persona, ndërsa 20 milionë e 586 mijë e 147 njerëz janë shëruar deri më tani. Por, janë 60 mijë e 895 persona të cilët ende janë në gjendje kritike për jetën./21Media

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -