Masa të jashtëzakonshme restriktive edhe në tre pjesë të Greqisë

Must Read

Mbi 73 milionë shikues e kanë ndjekur debatin e parë Tramp-Bajden

Më shumë se 73 milionë njerëz në SHBA e kanë ndjekur raundin e parë të debatit të...

Zaev: Mickoski vraponte pas meje që të shpallet gjendje të jashtëzakonshme

Kryeministri Zoran Zaev në lidhje me pohimet e VMRO-DPMNE-së se nuk do të votojnë në Kuvend...

Autoritetet e Kosovës nuk e lejuan ministrin serb Sharçeviq të hyjë në vend

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e hodhi poshtë kërkesën e Ministrit të Arsimit të Serbisë,...
- Advertisement -

Bazuar në të dhënat epidemiologjike, masa kufizuese janë vendosur në njësitë rajonale të Kardicas, Pellas dhe Piresë që nga fillimi i këtij mëngjes, me urdhër të zëvendësministrit grek të Mbrojtjes Civile Nikos Hardalias për të parandaluar më tej përhapja e koronavirusit, informon korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Siç kumtuan nga Sekretarit i përgjithshëm i mbrojtjes civile të Greqisë, vendoset ndalesë për punë në objekte hotilerike dhe të ngjashme nga mesnata deri në orën 7 në mëngjes, ndërsa në tubimet, manifestime dhe të ngjashme, janë lejuar më së shumti 50 persona.

- Advertisement -

Kufizimet do të jenë në fuqi gjatë dhjetë ditëve të ardhshme, gjegjësisht deri më 1 shtator.

Masa të njëjta të tilla janë vendosur në 12 pjesë tjera të Greqisë.

- Advertisement -

Mbi 73 milionë shikues e kanë ndjekur debatin e parë Tramp-Bajden

Më shumë se 73 milionë njerëz në SHBA e kanë ndjekur raundin e parë të debatit të parë televiziv parazgjedhor mes presidentit...

Zaev: Mickoski vraponte pas meje që të shpallet gjendje të jashtëzakonshme

Kryeministri Zoran Zaev në lidhje me pohimet e VMRO-DPMNE-së se nuk do të votojnë në Kuvend për miratimit e gjendjeve e...

Autoritetet e Kosovës nuk e lejuan ministrin serb Sharçeviq të hyjë në vend

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e hodhi poshtë kërkesën e Ministrit të Arsimit të Serbisë, Mladen Sharçeviq për të hyrë...

Putin dhe Makron kanë bërë thirrje për ndërprerje të përleshjeve në Nagorno-Karabah

Presidentët e Rusisë dhe Francës, Vladimir Putin dhe Emanuel Makron, biseduan për përshkallëzimin e konfliktit në rajonin e diskutueshëm Nagorno-Karabah dhe u...

Moti me diell dhe vranësira mesatare

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell me vranësira mesatare, në pjesët perëndimore kohë pas kohe dukshëm i vranët me...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -