Maltë, në një grup prej 94 emigrantëve, 65 janë pozitivë me Covid-19

Must Read

Maqedoni, 1 viktimë, 109 raste të reja me Covid-19 dhe 422 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë realizuar 762 testime për të dyshuar...

Bejrut, ministrja e Drejtësisë dha dorëheqje

Ministrja e Drejtësisë e Libanit, Mari-Klod Naxhm sot dha dorëheqje. Ajo është ministrja e tretë që dha...

Atletiko Madrid zbuloi se cilët lojtarë janë të infektuar me virusin korona

Sime Vershalko dhe Anhel Koreja janë dy lojtarët e infektuar me Covid-19 nga ekipi i Atletiko Madrid....

Një një grup prej 94 emigrantëve të shpëtuar në det dhe të cilët  janë sjellë në Maltë, 65 janë pozitivë me Kovid-19, bëri të ditur sot Ministria e Shëndetësisë së Maltës.

- Advertisement -

Kjo është vatra më e madhe e zbuluar në Maltë nga fillimi i epidemisë së kronavirusit që shpërtheu më 7 mars. Kombësia e të infektuarve ende nuk është bërë e ditur.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se deri më tani janë testuar 85 emigrantë, derisa të tjerët presin të testohen.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

Latest News

Bejrut, ministrja e Drejtësisë dha dorëheqje

Ministrja e Drejtësisë e Libanit, Mari-Klod Naxhm sot dha dorëheqje. Ajo është ministrja e tretë që dha dorëheqje pas shpërthimit në portin...

Atletiko Madrid zbuloi se cilët lojtarë janë të infektuar me virusin korona

Sime Vershalko dhe Anhel Koreja janë dy lojtarët e infektuar me Covid-19 nga ekipi i Atletiko Madrid. Atletiko...

Shqipëri, 1 viktimë dhe 125 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 506 testime të realizuara për të dyshuar të prekur...

KF Shkendija në Europa League do të përballet me Sumgayit City FC

Sot në hapsirat e UEFA-së në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për raundin e parë eliminatorë të Europa League. Rival i...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com