Makroni viziton Bejrutin: Libani do të vuajë nëse nuk reformohet

Must Read

Spasovski për kufijtë: Për këtë vendosin institucionet shëndetësore

TV21 e pyeti Ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin për hapjen e kufijve kundrejt shteteve fqinje,...

KSI ka popozuar që të hiqen PCR testet për shtetet fqinje

Komisionit për Sëmundje Infektive në mbledhjen e sotme ka propozuar heqjen e PCR testeve negative për shtetasit...

SPB Tetovë sanksionoi 154 shoferë për shpejtësi

Më 27.09.2020 në periudhën prej 13.00 deri në 19.00 në territorin e SPB Tetovë, është kryer Aksion...
- Advertisement -

Presidenti francez Emanuel Makron sot mbërriti në Bejrut, ku deklaroi se Libani po përballet me krizë politike dhe ekonomike dhe paralajmëroi se vendi do të vazhdojë të vuajë nëse në zbaton reforma.

Makroni mbërriti për vizitë zyrtare në Bejrut që t’i  shprehë mbështetje Libanit pas shpërthimit që ndodhi të martën, ku humbën jetën të paktën 135 persona, ndërsa janë lënduar rreth 5.000.

- Advertisement -

Makroni menjëherë pas shpërthimit bisedoi me presidentin libanez.

Ai urdhëroi dërgimin e forcave franceze për ndihmë të Libanit, me të cilin Franca ka lidhje të thella historike.

- Advertisement -

Spasovski për kufijtë: Për këtë vendosin institucionet shëndetësore

TV21 e pyeti Ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin për hapjen e kufijve kundrejt shteteve fqinje, më konkretisht nëse pritet që...

KSI ka popozuar që të hiqen PCR testet për shtetet fqinje

Komisionit për Sëmundje Infektive në mbledhjen e sotme ka propozuar heqjen e PCR testeve negative për shtetasit e vendeve të rajonit. TV21...

SPB Tetovë sanksionoi 154 shoferë për shpejtësi

Më 27.09.2020 në periudhën prej 13.00 deri në 19.00 në territorin e SPB Tetovë, është kryer Aksion kontrollues i veprimit republikan për...

Pa energji elektrike nesër më shumë pjesë të Shkupit

Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, nesër pa energji elektrike do të mbesin disa prej shfrytëzuesve...

Ndërroi jetë Qamil Selimi ish-futbollist i Vllazërimit

Papritmas ndërroi jetë Qamil Selimi ish futbollist i Vllazërimit. Për vdekjen e tij të parakohshme njoftuan nga KF Vllazërimi nga Kërçova.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -