Lukaku, tri buzëqeshje Interit: Dua të tregoj atë që kam brenda

TË FUNDIT

“Të premten në mbrëmje shënoi tripletë. 3 është një numër magjik”. Interi feston për Romelu Lukakun në natën e tripletës kundër Suedisë me fanellën e Belgjikës. Një kënaqësi e madhe për Big Rom, protagonist i madh para syve të rivalit të tij Ibrahimovic, të cilit ia prishi rekordin e lojtarit më të vjetër në kualifikueset evropiane. Një lajm ngushëllues për Simone Inzaghin, i cili mezi pret të rikthejë sulmuesin e tij në ‘formatin e titullit’. Lukaku nuk kishte shënuar me fanellën e kombëtares prej një viti e gjysmë.

“Jam i lumtur që jam në gjendje të luaj dhe të fitoj minuta për t’i treguar botës së jashtme atë që kam brenda”, tha Lukaku pas ndeshjes, i cili festoi golat e tij me një gjest kontrovers, për të heshtur kritikët dhe kritikuesit. Dhe më pas ai e mori topin në shtëpi. Interi ka nevojë për një Lukaku menjëherë për një muaj vendimtar në të gjitha frontet.