Array

Lubomir Joveski realizoi takim me njeriun e parë të Eurodrejtësi, Ladisllav Hamran

TË FUNDIT

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ndihet në Shkup dhe Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë para pak minutash. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë, është ndjerë edhe në...

Qeveria apel diasporës: Merrni pjesë në regjistrim

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka dërguar apel deri te diaspora e vendit, që të marrin pjesë aktive në...

Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, prin VV-ja

Nga 33 mijë e 488 vota nga diaspora që janë numëruar deri tani Lëvizja Vetëvendosje po prin me 26...

Kujdes, nesër pa energji elektrike një pjesë e Sarajit, Gazi Babës dhe Kisella Vodës

Gjatë ditës së nesërme për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin elektro shpërndarës, pa energji elektrike do të jenë...

Prokurori publik në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Lubomir Joveski realizoi takim me kryetarin e Eurodrejtësi, Ladisllav Hamran. Në takim kishin marrë pjesë edhe prokurorë publikë nga PPRMV, si dhe prokurori publik për lidhje të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Eurodrejtësi, Lençe Ristoska, informojnë nga pres-shërbimi i PPRMV.

Në takimin me Hamran, i cili njëherit është edhe anëtar kombëtar i Republikës së Sllovakisë në Eurodrejtësi, ishte theksuar bashkëpunimi i deritanishëm i Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut me këtë institucion evropian, veçanërisht treguesit statistikorë dhe mundësitë e hapura me emërimin e prokurorit publik për lidhje.

Prokurori publik Jovevski e prezantoi strukturën, kushtet e punës dhe sfidat me të cilat përballet Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Gjatë kësaj, Joveski dhe Hamran bashkërisht e kishin theksuar rëndësinë e bashkëpunimit ndërkombëtar në çrrënjosjen e krimit serioz dhe ndërkufitar.

TË NGJAJSHME