LSDM: Nëse nuk ka konsensus për datën, zgjedhjet mbahen 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme

Must Read

BDI i fton partitë shqiptare që t’i bashkëngjiten iniciativës për Kryeministrin shqiptar

Bashkimi Demokratik për Integrim edhe sot ka vazhduar fushatën e nisur ditë më parë për zgjedhjen e...

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...
- Advertisement -

Nënkryetari i LSDM-së, Kostra Petrov ka njoftuar se konsultime për datën e zgjedhjeve janë duke u zhvilluar, por nëse nuk arrihet konsensus, zgjedhjet do të mbahen 22 ditë pasi të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme.

“Konsultimet janë në rrjedhë. Sa i takon zgjedhjeve, qëndrimi ynë është i ditur ne jemi që të arrijmë një zgjidhje të përbashkët, të gjejmë konsensus, nëse nuk arrijmë në konsensus, atëherë ligji thotë se 22 ditë pasi të përfundon gjendja e jashtëzakonshme vijojnë zgjedhjet”, tha Petrov.

  • Tags
  • 2
- Advertisement -

Latest News

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni 21 u bë shënjestër e...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -