LSDM: Mendojmë se është e qartë, mandatar është Zoran Zaevi

Must Read

Zhelinë, nxënësit bojkotojnë mësimin shkaku i shkollës se vjetër

Përderisa fëmijë të shkollave të tjera fillore sot janë ulur për herë të parë bankat shkollore, 40...

Sot nis viti i ri shkollor në vendin tonë

Sot në mbarë vendin ka filluar viti i ri shkollor 2020/2021 me një muaj vonesë për shkak...

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...
- Advertisement -

“Mendojmë se është e qartë, mandatar është Zoran Zaevi” kështu janë përgjigjur nga LSDM në pyetjen e disa hershme të gazetarëve se a do të pranojë LSDM kushtin e BDI-së për kryeministër shqiptar.

U pyetën edhe për informacionet se a kanë pranuar që një vit kryeministër të jetë kandidati shqiptar, Naser Zyberi dhe tre vite Zaev, nga atje me përgjigje:

- Advertisement -

“Në interes të negociatave që janë në rrjedhë, në interes të konsultimeve dhe në interes të sigurimit të shumicës parlamentare, i cili do të sigurojë mandat të plotë katërvjeçar, nuk mund që në këtë fazë të bisedimeve të kumtojmë detaje”, tha zëdhënësi LSDM-së, Kostadin Kostadinov./TV21

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ

Gepostet von TV21 am Dienstag, 11. August 2020
- Advertisement -

Zhelinë, nxënësit bojkotojnë mësimin shkaku i shkollës se vjetër

Përderisa fëmijë të shkollave të tjera fillore sot janë ulur për herë të parë bankat shkollore, 40 nxënës të shkollës fillore "Luigj...

Sot nis viti i ri shkollor në vendin tonë

Sot në mbarë vendin ka filluar viti i ri shkollor 2020/2021 me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me...

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -