LSDM me iniciativën nuk përpiqet ta largojë Xhaferin nga posti, tha Kostadinov

Must Read

Kryeministri Spasovski negativ ndaj koronavirusit, mbetet në izolim shtëpiak

Kryeministri, Oliver Spasovski në profilin e tij në Fejsbuk kumtoi se testi që i është bërë për...

TV21 bashkë me ekipet marrin strisho në Çair! “Ka rritje të rasteve për Kovid-19, e pamundur të mbulohen të gjitha”

https://youtu.be/T_ejF7Mlqms Pasi mori udhëzimet nga mjeku, përgjegjësi teknik po përgatitet për të...

Maqedonia nuk i hap kufijtë. Filipçe: Nuk është e drejtë t’i hapim dyert për fqinjët tanë me këto numra të të infektuarve

Edhe pse shtetet tona fqinje i kanë zbutur masat preventive ndaj Covid-19 dhe i kanë hapur kufijtë,...

Me iniciativën për thirrje të seancës urgjente të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, LSDM nuk po bën përpjekje për ta larguar nga posti i kryeparlamentarit, Talat Xhaferin.

“Të gjitha spekulimet, se LSDM me këtë iniciativë po përpiqet të largojë nga posti kryetarin Talat Xhaferi, sigurisht se i hedhim poshtë”, tha Kostadinov.

Siç sqaroi edhe gjatë njoftimit për iniciativën, por edhe në pyetjen se “A po bën LSDM përpjekje për ta larguar Xhaferin nga posti”, Kostadinov tha se qëllimi i vetëm i iniciativës është funksionalizimi i Kuvendit për verifikim të vendimit të presidentit të shtetit, Stevo Pendarovski për vazhdim të gjendjes së jashtëzakonshme edhe për 30 ditë të tjera dhe jo largimi i Xhaferit nga posti.

  • Tags
  • 1
- Advertisement -

Latest News

TV21 bashkë me ekipet marrin strisho në Çair! “Ka rritje të rasteve për Kovid-19, e pamundur të mbulohen të gjitha”

https://youtu.be/T_ejF7Mlqms Pasi mori udhëzimet nga mjeku, përgjegjësi teknik po përgatitet për të dalë në terren. Kështu përgatiten...

Maqedonia nuk i hap kufijtë. Filipçe: Nuk është e drejtë t’i hapim dyert për fqinjët tanë me këto numra të të infektuarve

Edhe pse shtetet tona fqinje i kanë zbutur masat preventive ndaj Covid-19 dhe i kanë hapur kufijtë, të njëjtën nuk e ka...

Gazi Baba, Çairi, Saraji, Studeniçani dhe Shtipi në karantinë? Vendimi do të sillet në fund të javës.

Komisioni për sëmundje infektive po shqyrton mundësinë për të futur në karantinë disa komuna ose për të vendosur orë policore.

Filipçe: Situatën e kemi nën kontrollë

Kllasteret e të infektuarve i kemi të njohura dhe situatën e kemi në kontroll. Kështu u shpreh Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -