Llukashenko: Jam gjallë dhe nuk kam ikur nga Bjellorusia

Must Read

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator...
- Advertisement -

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandar Llukashenko i mohoi raportet se ka ikur nga vendi pas protestave masive kundër sundimit të tij autoritar, lajmëroi agjencia e lajmeve “Belta”.

“Fillimisht, për të gjithë, do të doja të them se akoma jam gjallë, dhe nuk jam jashtë vendit, e kundërta e asaj që e thonë nacionalistët tanë. Sot është 14 gusht dhe ne jemi këtu të bisedojmë për punën e industrisë ndërtimore”, deklaroi ai.

- Advertisement -

Llukashenko i komentoi tentimet për tensione të shtuara mes punëtorëve në vend dhe paralajmëroi se grevat do të kenë efekt shkatërrues ndaj kompanive lokale në të ardhmen.

Ministrat e punëve të jashtme të vendeve anëtare të BE-së sot do të bisedojnë për situatën në Bjellorusi, ndërsa disa prej ytre bëjnë thirrje për sanksione kundër regjimit të Llukashenkos.

- Advertisement -

Në të njejtën kohë, kundërshtarja kryesore e liderit bjellorus në zgjedhjet presidenciale, Svetllana Tihanovska bëri thirrje për demonstrata masive, por të qeta në vend gjatë fundjavës. 

- Advertisement -

LAJME 18:30

#21LiveNews

#21LiveNews 18:30 Lajmet në gjuhën shqipe | 01.10.2020

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës publikoi pamjet e fluturimit të...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës së sotme kanë protestuar para...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator më të mirë janë gjendja...

Nxënësit e Leshnicës bojkotojnë mësimin, prindërit ankohen për objektin e vjetër të shkollës

https://youtu.be/dZiC1PUySec 40 nxënës nga Leshnica e Zhelinës kanë bojkotuar mësimin edhe pse nga ministria i kanë lejuar...

Zekiri akuzon Ademin për neglizhencë, Ademi e quan provokator kujdestar ndaj BDI-së

https://youtu.be/WCkkVyQscwo “Ministria e Arsimit e mandatit të kaluar neglizhoi përgatitjet për fillim të vitit të ri shkollor,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -