Lëvizja “Anti-Bixhoz” kundër hapjes së bastoreve! Qeveria u pozicionua kundër interesit të popullatës

Must Read

Në aksidentin në Nepal, 12 të vdekur dhe 21 të lënduar

Një furgon i mbushur me njerëz u përplas në kamion të parkuar në autostradë në jug të...

Skandal në SHBA – Ylli i NBA-s ka rrahur brutalisht një të ri në mes të rrugës

Ish basketbollisti i Kleveland Kavaliersit, JR Smit ka rrahur një person të përfshirë në trazirat në Los...

89 raste të reja dhe 7 të vdekur nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë informon se janë kryer 727 teste në 24 orët e fundit, prej të cilave...

Lëvizja “Antibixhoz” ka reaguar kundër hapjes bastoreve dhe kazinove me lehtësimin e masave. Nga kjo lëvizje thonë se pushteti shikon vetëm për personale dhe se për pushtetarët më i vlefshëm është kumari se arsimimi dhe shëndeti i qytetarëve.

“Qeveria dëshmoi dhe njëkohësisht u pozicionua në kundërshtim me interesin e popullatës u pozicionua në anën e epidemisë tjetër të quajtur “epidemia e bixhozit”, tha Jushi Emurllahu, lëvizja ” Anti Bixhos “.

Nga ana tjetër Asociacioni  i bastoreve sportive shprehet i kënaqur me masat që janë marrë për hapjen e bastoreve, duke thënë se edhe bastoret do të jenë pjesë e masave për t’i ndihmuar bizneset  që  janë dëmtuar gjatë kohës së Covid 19.

“Mendoj se masat që janë vendosur janë më se të mjaftueshme për plotësimin  kushteve për punë, ndërsa oferta që jepet tani për lojtarët e dimë se është e ulët  për shkaka të pandemisë, por edhe më vende evropiane e shohim se është e njëjta dhe atje oferta në mënyrë graduale është duke u rritur”, tha Vasko Ilijevski, asociacioni  i bastoreve sportive.

Nga lëvizja Anti-bixhoz   tani e disa vite kërkojnë që  objektet e lojërave të fatit me ligj të veçantë të jenë tre kilometra larg çdo vendbanimi. Qeveria ka përgatitur ligj, por i njëjti nuk arriti të hyjë në rend të ditës deri në momentin që u shpërbë kuvendi.

- Advertisement -

Latest News

Skandal në SHBA – Ylli i NBA-s ka rrahur brutalisht një të ri në mes të rrugës

Ish basketbollisti i Kleveland Kavaliersit, JR Smit ka rrahur një person të përfshirë në trazirat në Los Anxhelos. Viktima është një burrë...

89 raste të reja dhe 7 të vdekur nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë informon se janë kryer 727 teste në 24 orët e fundit, prej të cilave 89 kanë rezultuar pozitiv. Sipas...

CIVILI e dënon ashpër gjuhën eksplicite të urrejtjes nga Nedellkovski dhe adhuruesit e tij

CIVILi  drejton dënim të ashpër kundrejt shkrimeve të djeshme të Milenko Nedelkovskit me gjuhë eksplicite të urrejtjes në rrjetet sociale në llogari të...

Zekiri: Te vëllau kam qenë për Bajram e jo për iftar

Muhamed Zekiri për TV21 tha se te vëllau i tij ka qenë për Bajram e jo për iftar, siç deklaroi Zaev.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -