ZGJEDHJET

Kurc: Përgjigja është politikë restriktive për emigracion dhe azil

Must Read

Merkel: Hapje të kapitujve të parë nga negociatat me Shkupin dhe Tiranën këtë vit

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot i prezantoi prioritetet e kryesimit të vendit të saj me BE-në në...

Hidhen poshtë ankesat e VMRO-DPMNE-së, KSHPK e dërgoi ankesën e Çulevit në KSHZ

https://youtu.be/APAg5UR4Dl0 Komisioni Antikorrupsion e hodhi poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së e cila kërkoi...

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Kancelari austriak Sebastijan Kurc vlerësoi se përleshjet disa ditore mes turqve dhe kurdëve në rrugët e Vjenës janë pasojë e integrimit të pasuksesshëm dhe përgjigje e asaj është politika restriktive për emigracion dhe azil.

- Advertisement -

Ato janë konflikte që janë vendosur nga Turqia në Vjenë dhe për këtë nuk ka vend tek ne, deklaroi Kurc në një intervistë për televizionin “Plus 4”.

Ai përkujtoi se para disa vitesh në Vjenë kanë ekzistuar pjesë në të cilat banorët nuk janë ndjerë si në shtëpinë e tyre dhe se për këtë është kritikuar, ndërsa incidentet e fundit tregojnë se kishte të drejtë.

Duhet të veprojmë me vendosmëri dhe e urdhërova ministrin e Punëve të Brendshme të zhvillojë politikë në zero tolerancë, kush dëshiron të sillet dhunshëm në rrugë këtë mund ta bëjë në Turqi, jo këtu, theksoi Kurc./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Hidhen poshtë ankesat e VMRO-DPMNE-së, KSHPK e dërgoi ankesën e Çulevit në KSHZ

https://youtu.be/APAg5UR4Dl0 Komisioni Antikorrupsion e hodhi poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së e cila kërkoi përgjegjësi nga drejtori i Ndërmarrjes...

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa për test PCR gjatë hyrjes...

163 raste të reja, 8 të vdekur, 230 të shëruar!

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1794 teste të realizuara, 163 persona janë diagnostifikuar me korona virus....

Kosovë, Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e zyrtarëve të Listës Serbe nga Qeveria

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin e një rezolute ose deklarate...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -