Kryetari i Këshillit të Evropës në karantinë

Must Read

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e...

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus...

Kryetari i Këshillit të Evropës, Sharl Mishel është në karantinë për shkak të kontaktit të afërt me një person të infektuar me koronavirus.

Mishel ashpër i përmbahet protokollit të përshkruar, thuhet në Bruksel.

- Advertisement -

Zyra e kryetarit të Këshillit të Evropës paraprakisht kumtoi se Mishel ishte në kontakt të afërt me një nëpunës në sigurim, i cili ishte pozitiv me koronavirus, me atë që janë vozitur në automobilin e njëjtë.

Për shkak të karantinës, Mishel është dashur ta anulojë samitin e liderëve të BE-së të caktuar për më 24 dhe 25 shtator në Bruksel, me të cilin është dashur të kryesojë.

Zëdhënësi i Mishelit deklaroi se kryetari i KE-së  herën e fundit është testuar për Kovid-19 të hënën kur rezultatet ishin negative dhe se tani pritet testi i dytë.

Samiti i liderëve të BE-së tani për tani është shtyrë për më 1 dhe 2 tetor.

kabineti i Sharl Mishel refuzoi t’i komentojë rreziqet e mundshme të cilat iu ekspozuan kryeministrit grek Micotakis dhe presidentit qipriot Anastasijades, me të cilët Mishel është takuar ditëve të fundit.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur zëvendëskryeministri i parë dhe...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e gabuar të historisë.

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus në TV21.

Në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë – tha Ratkoceri në Click Plus

Gazetari Arben Ratkoceri nëpërmjet emsionit Click Plus sugjeroi që në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/3307059782663361

Llalla: Hapja e çështjes Shkup-Sofje nuk është e drejtë, Bullgaria do të dështojë në këtë gjë!

Historiani Arben Llalla në Click Plus në TV21, thotë se nuk është e drejtë hapja e çështjes mes Maqedonisë së Veriut dhe...

More Articles Like This