Kryemadhi: Përballja me Kovid-19 në shkollat shqiptare kërkon masa konkrete, e jo propagandë të Qeverisë

Must Read

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus...

Në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë – tha Ratkoceri në Click Plus

Gazetari Arben Ratkoceri nëpërmjet emsionit Click Plus sugjeroi që në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë.

Llalla: Hapja e çështjes Shkup-Sofje nuk është e drejtë, Bullgaria do të dështojë në këtë gjë!

Historiani Arben Llalla në Click Plus në TV21, thotë se nuk është e drejtë hapja e çështjes...

Liderja e partisë së tretë më të madhe opozitare në Shqipëri, Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e cila me profesion është mjeke, përmes një video mesazhi të ndarë në rrjetet sociale, akuzoi se Qeveria e kryeministrit Edi Rama, nuk përballet në mënyrë përkatëse me koronavirusin në shkolla.

Ajo konsideron se “përballja me Kovid-19 në ambientet e shkollave kërkon masa konkrete, dhe jo prpçpagandë nga qeveria”, duke theksuar se testimi i nxënësve është detyrim i Qeverisë.

- Advertisement -

“Përballja me Kovid-19 në shkolla kërkon masa konkrete, e jo propagandë nga qeveria. Testimi dhe masat mbrojtëse për nxënësit dhe shkollat janë përgjegjësi e Qeverisë. Kryeministri dhe qeveria kursejnë shumë në shëndetin e nxënësve në shkolla, e nuk kursejnë miliarda për koncesione”, thekson Kryemadhi.

Edhe forca më e madhe opozitare, Partia Demokratike, dje akuzoi se Qeveria nuk ka ndërmarrë kurrfarë masash në shkolla për mbrojtjen e shëndetit të nxënësve dhe kuadrin arsimor, ku mësimi realizohet  me prezencë fizike të nxënësve.

Partia u ka bërë thirrje të gjithë drejtorëve të shkollave të mos i respektojnë urdhrat e Edi Ramës, sepse sipas PD-së ata janë në dëm të shëndetit të mësimdhënësve, nxënësve dhe në dëm të cilësisë së mësimit. vt/ar/

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus në TV21.

Në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë – tha Ratkoceri në Click Plus

Gazetari Arben Ratkoceri nëpërmjet emsionit Click Plus sugjeroi që në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/3307059782663361

Llalla: Hapja e çështjes Shkup-Sofje nuk është e drejtë, Bullgaria do të dështojë në këtë gjë!

Historiani Arben Llalla në Click Plus në TV21, thotë se nuk është e drejtë hapja e çështjes mes Maqedonisë së Veriut dhe...

Çfarë mësojnë nxënësit në shkolla për Goce Dellçevin?

“Mësojnë atë që tani e kontestojnë populli maqedonas. Mesojnë se ai është ideologu i Lëvizjes Nacional - Çlirimtare maqedonase. Nuk hy në...

Ratkoceri: Kontesti me Bullgarinë më i vështirë se ai me Greqinë

Gazetari Arben Ratkoceri në Click Plus në TV21, vleroi se kontesti me Bullgarinë është më i vështirë se ai me Greqinë. Sipas...

More Articles Like This