Kosovë, Rakiq përshëndeti Hotin dhe ministrat në gjuhën shqipe

Must Read

Gir: Sundimi i së drejtës dhe ligjit duhet të jetë prioritet i Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Zoran Zaev së bashku me euroambasadorin e ri në vend Dajvid Gir sot mbajti konferencën e...

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia”...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën...
- Advertisement -

Kryeministri Avdullah Hoti po merr pjesë në takimin me kryetarët e Komunave të Kosovës ku po diskutohet rreth gjendjes me pandeminë dhe fillimin e vitit të ri shkollor.

Duke qenë se ky takim u organizua nga Ministria e Pushtetit Lokal, ky takim u hap nga kreu i këtij dikasteri dhe njëkohësisht zëvendëskryeministri Goran Rakiq, i cili e hapi diskutimin.

- Advertisement -

Rakiq e nisi fjalën e tij në gjuhën serbe dhe më pas vendosi të përshëndeste të pranishmit edhe në gjuhën shqipe.

Një gjë e rrallë kjo, meqenëse Rakiq zakonisht në takime publike flet vetëm në gjuhën serbe.

- Advertisement -

Gjithsesi, Rakiq vendosi të vazhdonte fjalimin në gjuhën serbe./kp

- Advertisement -

Gir: Sundimi i së drejtës dhe ligjit duhet të jetë prioritet i Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Zoran Zaev së bashku me euroambasadorin e ri në vend Dajvid Gir sot mbajti konferencën e parë për media. Zaev euroambasadorin...

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia” dhe dorëheqje të Qeverisë të...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën apel qytetarëve që të respektojnë...

“Incident” me aeroplanin e Pensit

Aeroplani me të cilin udhëtonte nënkryetari amerikan Majk Pens ishte i detyruar që të kthehet në aeroportin në Mançester në shtetin Nju...

Ambasadori izraelit në KB e lëshoi sallën plenare gjatë fjalimit të Erdoganit

Ambasadori izraelit në Kombet e Bashkuara, Gilad Erdan, i cili ishte i pranishëm në mbledhjet e Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -