Kosovë, banorët e Karaçevës protestuan kundër hyrjes së xhandarmërisë serbe

Must Read

Protesta në Madrid për shkak të masave të reja kufizuese

Banorët e Madridit sot protestuan për shkak të menaxhimit të autoriteteve lokale me pandeminë  dhe vendosjen e...

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...
- Advertisement -

Pas patrullimeve të xhandarmërisë serbe në fshatin Karaçevë, banorët e brezit kufitar me Serbinë kanë mbajtur një protestë si shenjë pakënaqësie.

Protestuesit për një kohë e kanë bllokuar rrugën që të shpie nga Kamenica në Karaçevë.

- Advertisement -

Ata mbanin në duar pankarta me mbishkrimet “NATO faleminderit në mbështetje të plotë”, “KFOR faleminderit në mbështetje të plotë”, “Serbia mjaftë me provokime ndaj banorëve të Republikës së Kosovës”, “Kosova nuk ka tokë t’i fal askujt”, etj.

Selver Lenjani, banor i kësaj ane ka kërkuar më shumë vëmendje institucionale për këtë pjesë të territorit të Kosovës.

- Advertisement -

Madje ai kërkoi edhe rezolutë për mbrojtje të territorit të Karaçevës.

Për të mbështetur banorët e Karaçevës në protestë ishte i pranishëm edhe ish-deputeti, Gani Geci./21Media

- Advertisement -

- Advertisement -

Protesta në Madrid për shkak të masave të reja kufizuese

Banorët e Madridit sot protestuan për shkak të menaxhimit të autoriteteve lokale me pandeminë  dhe vendosjen e masave të reja kufizuese në...

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga lagjja Shuto Orizare, Shkup  ishte...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -