Kosovë, 3 viktima dhe 47 raste të reja me Covid-19

Must Read

Kolltukë shtetërorë me marrëveshje partiake! A është më me rëndësi ndarja e “kulaçit” sesa puna në terren?

https://youtu.be/Jq3wMsIzibE Paraqitja e tij e fundit në opinionin publik si drejtor i...

Haradinaj: Besoj se do të gjejmë zgjidhje në koalicionin për president të ardhshëm të Kosovës

Lideri i Aleancës për Kosovën (AAK) Ramush Haradinaj deklaroi se është i bindur që me partnerët  në...

Meta e ktheu Kodin Zgjedhor në shqyrtim të sërishëm dhe kërkoi mendim nga Komisioni venecias

Presidenti shqiptar Ilir meta sot e nënshkruajti dekretin  me të cilin  në shqyrtim të sërishëm në Parlament...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 47 raste pozitive.

Prishtinë – 17, Gjilan – 9, Istog – 5, Kamenicë – 4, Fushë Kosovë – 3, Viti – 2, Ferizaj -1, Lipjan – 1, Obiliq – 1, Pejë – 1, Podujevë – 1, Suharekë – 1 dhe Vushtrri – 1.

- Advertisement -

Gjatë këtyre orëve janë regjistruar 3 viktima nga COVID-19, duke e çuar numrin e vdekjeve në 622. Ndërsa numri total i rasteve pozitive është 15.472 raste nga 65.979 persona të dyshimtë.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 113 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.278 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.572./21Media

Kolltukë shtetërorë me marrëveshje partiake! A është më me rëndësi ndarja e “kulaçit” sesa puna në terren?

https://youtu.be/Jq3wMsIzibE Paraqitja e tij e fundit në opinionin publik si drejtor i Inspektoratit Shtetëror të Punës ishte...

Haradinaj: Besoj se do të gjejmë zgjidhje në koalicionin për president të ardhshëm të Kosovës

Lideri i Aleancës për Kosovën (AAK) Ramush Haradinaj deklaroi se është i bindur që me partnerët  në koalicionin qeveritar, Lidhja Demokratike e...

Meta e ktheu Kodin Zgjedhor në shqyrtim të sërishëm dhe kërkoi mendim nga Komisioni venecias

Presidenti shqiptar Ilir meta sot e nënshkruajti dekretin  me të cilin  në shqyrtim të sërishëm në Parlament e kthen Kodin zgjedhor të...

Zaev-Hoti: Seanca ndërqeveritare do të japë impuls pozitiv në marrëdhëniet midis dy shteteve

Maqedonia e Veriut dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera bilaterale dhe këmbim të mirë tregtar, ndërsa mbajtja e  seancës së parë ndërqeveritare...

Ljubço Georgievski me deklaratë të fortë! “Shteti i thellë” prish raportet mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

https://youtu.be/V13M9BhPAuo “Shteti i thellë” në Maqedoninë e Veriut po i prish raportet e mira mes Bullgarisë dhe...

More Articles Like This