Kosovë, ​VV: Kemi vija të kuqe për bashkëqeverisje me PDK-në, por jo për mocionin

Must Read

Banorët e Sarajit i dorëzojnë stufat e vjetra me drurë dhe naftë

Në Komunën e Sarajit sot filloi aksioni i madh ekologjik i Qytetit të Shkupit dhe Qeverisë për...

Pendarovski dhe Pahor në Ohër në stërvitjen demonstruese të ekipeve speciale të Armatës

Presidentët e Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë, Stevo Penarovski dhe Borut Pahor sot e vizituan Kampin për...

Padi penale kundër 10 personave pasi që slumuan nëpunësit policorë

Më 26.09.2020 SPB - Prilep ngriti padi penale kundër 10 personave në Prokurorinë Themelore Publike - Prilep,...
- Advertisement -

Lëvizja Vetëvendosje përsërit se mocioni ndaj Qeverisë Hoti është më se i duhur pasi që gjendja me Covid-19 është jashtë kontrollit. Kjo parti pretendon se Qeveria Hoti është më e keqja që nga paslufta.

Anëtarja e kryesisë së VV-së, Arbërie Nagavci, por edhe deputeti Artan Abrashi në TV Dukagjini kanë thënë se mocioni ndaj Hotit do të ndodhë dhe për këtë kanë kërkuar votat e të gjithë deputetëve.

- Advertisement -

VV-ja shpreson se këtë mocion do ta mbështesë PDK-ja edhe pse thonë se ndaj kësaj partie kanë vija të kuqe për bashkëqeverisje.

- Advertisement -

Banorët e Sarajit i dorëzojnë stufat e vjetra me drurë dhe naftë

Në Komunën e Sarajit sot filloi aksioni i madh ekologjik i Qytetit të Shkupit dhe Qeverisë për dorëzimin e stufave të vjetra...

Pendarovski dhe Pahor në Ohër në stërvitjen demonstruese të ekipeve speciale të Armatës

Presidentët e Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë, Stevo Penarovski dhe Borut Pahor sot e vizituan Kampin për trajnim në ujë të Armatës...

Padi penale kundër 10 personave pasi që slumuan nëpunësit policorë

Më 26.09.2020 SPB - Prilep ngriti padi penale kundër 10 personave në Prokurorinë Themelore Publike - Prilep, si më poshtë: E.E (28),...

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit erdhi pasi që disa ditë...

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën 25 persona, bënë të ditur...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -