Array

Kosova pret mysafir nderi

Must Read

Rrahën qytetarët, suspendohen policët! Kapen edhe druvjedhësit të cilët sulmuan policët

https://youtu.be/2pqlHclbyF8 Dy policë të cilët brutalisht me shqelma dhe shufër rrahën një...

Paralajmërime për stuhi, tornado, reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erë të fuqishme në Kroaci dhe Ballkanin Perëndimor

Sistemi evropian për paralajmërim për mot të lig ESTOFEKS dha paralajmërim të shkallës së dytë për disa...

Arbër Isaku zgjedhet zëvendëskryetar i Këshillit të prokurorëve publikë

Prokurori Arbër Isaku do të jetë zëvendëskryetar i Këshillit të prokurorëve publikë në dy vitet e ardhshme....
- Advertisement -

Ka plot 31 vjet prej se një president i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) ka vizituar Ballkanin, deri më sot ku Presidenti aktual i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Tomas Bah, do të mbërrijë në Kosovë për të vizituar anëtarin më të ri të familjes olimpike ndërkombëtare.

Kreu i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani në një konferencë për media, tha se vizita e presidentit Bah, është vizita më e rëndësishme që i është bërë vendit tonë dhe Komitetit Olimpik të Kosovës.

- Advertisement -

Presidenti Bah rreth orës 16:00, pritet të zbres në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, ndërsa rreth orës 16:30, ai do të vizitojë Komitetin Olimpik të Kosovës.

Në ora 17:10, presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka organizuar pritje për mysafirët e lartë të IOC-së, kurse në ora 18:00, Tomas Bahun dhe bashkëpunëtorët e tij do t’i pres kryeministri Isa Mustafa. Të premten, rreth orës 18:30, delegacionet e KOK-ut dhe IOC-së, do të ecin së bashku më këmbë në Prishtinë, nga ndërtesa e Qeverisë deri te Pallati i Rinisë dhe Sporteve, ku do të vizitohen mjediset sportive të këtij të fundit.

- Advertisement -

Ndërkohë, të shtunën më 18 prill, duke filluar nga ora 9:30, delegacioni i lëvizjes olimpike ndërkombëtare do të ndjekë vrapimin e disa qindra fëmijëve, të cilët do të përshkojnë itinerarin nga Hoteli “Grand”, deri tek Teatri Kombëtar. Në fund, para se të largohet nga Kosova, presidenti i IOC-së, Tomas Bah, dhe kryetari i KOK-ut, Besim Hasani, do të mbajnë konferencë për shtyp./21MEDIA

- Advertisement -

Rrahën qytetarët, suspendohen policët! Kapen edhe druvjedhësit të cilët sulmuan policët

https://youtu.be/2pqlHclbyF8 Dy policë të cilët brutalisht me shqelma dhe shufër rrahën një qytetar nga Manastiri, do të...

Paralajmërime për stuhi, tornado, reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erë të fuqishme në Kroaci dhe Ballkanin Perëndimor

Sistemi evropian për paralajmërim për mot të lig ESTOFEKS dha paralajmërim të shkallës së dytë për disa pjesë të Kroacisë dhe Ballkanit...

Arbër Isaku zgjedhet zëvendëskryetar i Këshillit të prokurorëve publikë

Prokurori Arbër Isaku do të jetë zëvendëskryetar i Këshillit të prokurorëve publikë në dy vitet e ardhshme. Vendimi për zgjedhje të zëvendëskryetarit...

Astra Zeneka ofroi vaksinë më të lirë, qeveritë evropiane do të paguajnë dëmshpërblim për pasoja të mundshme

Qeveritë evropiane  do të paguajnë dëmshpërblim për tejkalimin  e kufirit të dakorduar me kompaninë “Astra Zeneka” për pasojat e mundshme  nga vaksina...

Samiti i liderëve të BE-së më 1 dhe 2 tetor

Liderët e Bashkimit Evropian do të mblidhen në samitin në Bruksel më 1 dhe 2 tetor, është konfirmuar në kabinetin e kryetarit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -