Konte: Nuk kam fjalë, kush e mohon pandeminë, le t’i shohë numrat

Must Read

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë ...

Tërmet me manigtudë 3.5 të shkallës Rihter goditi Shqipërinë

Tërmet me intesitet prej 3.5 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë. Tërmeti ka...

Si do të ligjërohet online nga klasa? Bllokohet platforma nga interneti i dobët

https://youtu.be/E8_x_RExWP4 Shkolla “Nevenka Georgieva” në Kisella Vodë ishte bërë gati që të...
- Advertisement -

Kryeministri italian Xhuzepe Konte tha se “nuk ka fjalë” për njerëzit që e mohojnë ekzistimin e koronavirusit dhe i porositi që t’i shohin numrat.

Lidhur me paralajmërimet për tubime të kundërshtarëve të vaksinës për koronavirus dhe njerëzit që e mohojnë pandeminë, Konte iu drejtua “atyre që tubohen në Romë dhe të cilët mendojnë se pandemia nuk ekziston” dhe u përgjigj me numra: “Më shumë se 274.000 dhe rreth 35.000 të vdekur. Pikë”.

- Advertisement -

Numri i personave të infektuar në bazë ditore, i cili u zvogëlua verës dhe ishte nën 200, të premten tejkaloi 1.700, që është rritja më e madhe në nivel ditor që nga fillimi i majit.

Shumica e të sapoinfektuarve janë njerëz që po kthehen nga pushtime vjetore, kryesisht të rinj, ndërsa Konte tha se Qeveria do të intervenojë nëse punët përkeqësohen. 

- Advertisement -

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë  pandemie, por  mungesa e  publikut...

Tërmet me manigtudë 3.5 të shkallës Rihter goditi Shqipërinë

Tërmet me intesitet prej 3.5 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë. Tërmeti ka qenë 12 kilometra në thellësi...

Si do të ligjërohet online nga klasa? Bllokohet platforma nga interneti i dobët

https://youtu.be/E8_x_RExWP4 Shkolla “Nevenka Georgieva” në Kisella Vodë ishte bërë gati që të fillojë mësimin nga 1 tetori....

10 futbollistët më të paguar në botë për vitin 2020

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kryesojnë edhe një herë renditjen e këtij viti në Forbes të futbollistëve më të paguar, pasi Messi...

Dhunë policore në Manastir, polici me shqelma dhe shufër rrah një manastiras

https://youtu.be/Kme0pFEe6L4 Nëpunësi policor në mënyrë brutale ka rrahur një qytetarë në qendrën e Manastirit. Në video shihet...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -