Kinoteka vazhdon të shfaqë filma nën qiell të hapur

Must Read

Nga LSDM për TV21: Zaev është takuar me Ahmetin, Selën dhe Gashin

Dje pas takimit të shkurtër me kreun e PDSH-së Menduh Thaçi, Zoran Zaev u takua edhe me...

6 viktima, 88 raste të reja, 113 të shëruar, bie numri i të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19

https://youtu.be/R8IpvZYG5wo Vazhdon trendi i uljes së numrit të personave të infektuar dhe...

Skena apokaliptike në Bejrut, shpërthimi i tmerrshëm është dëgjuar në largësi prej 200 km

https://youtu.be/p-w7b61hHNg Kjo është pamja pas shpërthimit katastrofik në Bejrut në një fabrikë...

Kinoteka  kumtoi se vazhdon me shfaqjen e filmave në kinemanë verore nën qiell të hapur.

- Advertisement -

Pas ciklit të jashtëzakonshëm të filmave me Çarli Çaplinin, fundi i korrikut dhe një pjesë e mirë e gushtit janë rezervuar për mjaft tituj interesantë dhe intrigantë, theksuan nga Kinoteka.

Në kuadër të programit do të shfaqen: më 30 korrik filmi britanik “Vrasja e drerit të shenjtë” në regji të Jorgos Lantimos, më 31 korrik filmi “Lufta e ftohtë” e regjisorit Pavel Pavlikovski, më 1, 8 dhe 17 gusht filmi jugkorean “Parazit” në regji të Bong Xhun Ho, më 5 gusht filmi zviceran “Ku takojmë” në regji të Zhaklin Cind, më 7 gusht poashtu filmi zviceran “Kronofobia” në regji të Françesko Ricit, më 10 gusht filmi italian “Ata” në regji të Paolo Sorentinos, më 11 gusht filmi dokumentar “Bitëlls: Tetë ditë në javë” në regji të Ron Hauard, më 12 gusht filmi dokumentar “Pavaroti” në regji të Ron Hauard.

- Advertisement -

Më 13 gusht do të shfaqet filmi “Klimaks” në regji të Gaspar Noe, m[ë 14 gusht filmi “Dorëza e artë” në regji të Fatih Akin, më 15 gusht filmi “Oficeri dhe spiuni” në regji të Roman Pollanskit, dhe më 18 gusht filmi “Lypsari nga plazhi” në regji të Harmoni Korin.

- Advertisement -

Fillimi i shfaqjes së filmave është në orën 21:00. 

- Advertisement -

Latest News

6 viktima, 88 raste të reja, 113 të shëruar, bie numri i të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19

https://youtu.be/R8IpvZYG5wo Vazhdon trendi i uljes së numrit të personave të infektuar dhe të vdekur nga Covid19. Sipas...

Skena apokaliptike në Bejrut, shpërthimi i tmerrshëm është dëgjuar në largësi prej 200 km

https://youtu.be/p-w7b61hHNg Kjo është pamja pas shpërthimit katastrofik në Bejrut në një fabrikë për piroteknikë.Rrugët duken sikur të...

Ahmeti i përgjigjet Zaevit, “Ska Kryeministër as me 46 deputetë”

https://youtu.be/hl0K0f3-U7w As me 46 deputetë nuk mund të bëhet kryeministri. Kështu lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim,...

KRRE: Të pasakta dhe të pabaza janë zërat se shtrenjtimi i rrymës do ta rrisë çmimin e produkteve të tjera

Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime Ujore (KRRE) i cilëson si të pasakta, të pabaza dhe joprofesionale zërat se çmimet e rritura...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com